15 lis 2013

"ZDRADZONA" tom 4

Eve już nieraz musiała wykorzystywać swoją magiczną moc, od kiedy w jej mieście na dobre zagościło zło. A wiadomo, jak trudno poradzić sobie z demonem, zwłaszcza jeśli twoje myśli wypełnia zbliżający się bal maturalny i najprzystojniejszy chłopak w szkole.
Teraz jednak demony atakują ze zdwojoną siłą. Czy ma to związek z potężniejącą mocą Eve? Może to mroczna część jej natury przejmuje nad nią kontrolę i otwiera bramy piekieł?
Tak podejrzewają przyjaciele Eve. A Eve nagle odkrywa, że po raz pierwszy ma przeciwko sobie nie tylko najbardziej przebiegłe demony, ale i ludzi, którym najbardziej ufała…źródłoCzym tym razem zaskoczyła autorka serii "Cienie" - tak naprawdę niczym. Pisarka w czwartej części skupiła się na sile przyjaźni... 
Luce i Jess najbliższe osoby Eve zaczynają w nią wątpić, ba stają nawet przeciwko niej... ten wątek jest tematem przewodnim kolejnego tomu pt. "Zdradzona" . Przez większą część treści, właśnie o tej niepewności, utracie zaufania i zwątpieniu, a nawet zazdrości czytamy. Pisarka szczególną uwagę zwraca na manipulację i wpływ innych na ludzkie osądy...
Polubiłam bohaterów cyklu, ale tym razem  dość często irytowała mnie ich postawa. Dotyczy to wszystkich znaczących postaci...okazali się bardzo płytkimi istotami.

Pisarka zastosowała metodę "podstępu", jednak i ten sposób nieszczególnie wzmocnił wartość treści. Podczas czytania zabrakło mi równości, treść wydała mi się szarpana, chaotyczna, bez większego polotu. Bieg zdarzeń jest łatwy do przewidzenia, no może z jednym wyjątkiem, który lekko mnie zaskoczył. Jedynym atutem czwartej części jest końcowy etap, gdzie akcja nabiera tempa, celem przewodnim jest walka, oraz odkrycie prawdy o jednej z bohaterek.

Styl autorki nie uległ większym zmianom - z wyjątkiem  "ostrzejszych" opisów. Nadal czytanie jest lekkie, szybkie, ale mniej interesujące. Podczas czytania ma się wrażenie braku pomysłu na kontynuację.

Czwarta część jak dla mnie okazała się rozczarowaniem, treść raczej nie zachwyca, nie wznosi zbyt wielu nowych elementów. Pomimo szybkiego poznawania historii nie czuje żadnych pozytywnych odczuć względem tego tomu. Uważam, że ta część wypada słabo, w porównaniu z poprzednimi.

Moja ocena 3/6
Autor: Amy Meredith
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2011
Ilość stron: 207

Cienie
Polowanie
Gorączka

12 komentarzy:

 1. Nie mam ochoty na rozpoczynanie nowego cyklu niemniej jednak szkoda, że czwarty tom tej serii tak mocno cię rozczarował.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się powtórzę, nie mam ochoty na razie na ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę szkoda, że się zawiodłaś ... Ja nadal czekam na przeczytanie pierwszego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam poprzednich części, ale raczej zmieniać tego nie będę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak już bym chciała to od początku, ale raczej nie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niby ukazuje się dużo książek o podobnej tematyce, każda na swój sposób niby jest inna, a ludzie i tak to czytają... cóż, ja jednak nie mam w planach zaznajomienia się z tą serią.

  OdpowiedzUsuń
 7. Musiałabym przeczytać pierwsze 3 tomy, a chyba nie znajdę czasu na nowy cykl, szczególnie, że książek z biblioteki mam ogromny stosik :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 3/6? słabiutko i z recenzji wynika, że szału nie ma. Prawdopodobnie odpuszczę sobie całą serię. Ale dobrze wiedzieć, w razie wypadku nie rozczaruję się. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ocena dość słaba.. Hmm.. Chyba odpuszczę. :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mam ochoty na średnie serie;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie spotkałam się jak do tej pory z tą serią, ale chyba po nią nie sięgnę. Jest tyle niesamowitych książek, a czasu tak mało! Dlatego sobie odpuszczę :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Recenzja fajnie napisana :)
  Mam nadzieję, że w najbliższym czasie znajdę ją w bibliotece :)

  Pozdrawiam, Kaśka :))
  Zapraszam również na bloga :
  cos-o-ksiazkach.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga