18 maj 2016

MIŁOŚĆ PO MIŁOŚCI oraz MIŁOŚĆ PONAD MIŁOŚĆ

Autor: Sandi Lynn
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2015
Seria: LOVE - tomy 1 i 2
Stron: 280/247


Sandi Lynn to jedna z tych pisarek, które mają ciekawe pomysły na książki, ale ich warsztat pisarski jest tak słaby, że niszczy potencjał twórczy.
Dodatkowo tworzenie dwóch powieści, zamiast jednej jest głupotą.

"Miłość po miłości" i "Miłość ponad miłość" to książki opisujące losy Lily i Luka.


Lily w dniu ślubu przyłapuje narzeczonego na zdradzie, kochanką okazuje się jej siostra. Lily wyjeżdża i stara się na nowo zacząć swoje życie.
Luke po śmierci narzeczonej nie może dojść do siebie, pogrążony jest w żałobie.
Lily i Luke utracili wiarę w miłość.
Los jednak dopełnia przeznaczenie - Lily i Luke spotykają się. Po trudnościach próbują pozbyć się uprzedzeń i na nowo otworzyć swoje serca. Nie będzie jednak łatwo.

Fabuła obu powieści jest prosta i odrobinę przewidywalna, jednak to nie jest największym minusem. Wielką wadą jest warsztat pisarski Lynn, która nie potrafi przelać na papier swoich pomysłów.
Wydarzenia toczą się w ekspresowym tempie, trudno się połapać - co? gdzie? kiedy?jak?.
Dialogi są drętwe, brakuje im życia. Autorka nie skupia się na przemyśleniach bohaterów, więc trudno odczuć klimat. Sceny łóżkowe są gorsze niż u "Greya"

To nie jest pierwsze spotkanie z pisarką, więc sięgając po kolejne jej książki wiem czego się spodziewać. Pomimo słabego wykonania, podobają mi się pomysły twórczyni, a że mam wyobraźnię dobrze rozwiniętą - sama dopowiadam sobie brakujące elementy.
Podobają mi się także bohaterowie, których stara się stworzyć.
Autorce słabo wyszły sceny bardziej romantyczne, ale za to potrafi tworzyć momenty dramatyczne, które wzbudzają emocje - choć i to potrafi zepsuć, prędzej czy później.

Trudno jest mi pisać o książkach, gdyż zbyt duże rozpisane, zdradza zbyt wiele z fabuły. Pomijając słabe wykonanie, opisana historia jest ciekawa, losy bohaterów wciągają, chwilami poruszają. Opowieść potencjał ma - ale cóż to za mało.

"Miłość po miłości" oraz "Miłość ponad miłość" -to dobry zarys powieści. Jeżeli planujecie sięgnąć po książki, musicie przygotować się na czytanie pomiędzy wierszami oraz na intensywną pracę wyobraźni.
Obie książki czyta się w ekspresowym tempie, tylko sposób napisana - dobija.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga