6 lut 2019

Przeczytane nieopisane #1

Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo: Galeria Książki
Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 2)
Premiera: 2016

Kto nie kojarzy Percy`ego Jacksona?


Mam nadzieję, że wszyscy znacie tę postać. "Morze potworów" to drugi tom przygód chłopca, którego ojcem jest jeden z mitologicznych bogów. Tym razem chłopak wraz z przyjaciółmi musi odszukać runo, gdyż drzewo chroniące obóz herosów umiera. W trakcie poszukiwań bohaterowie kolejny raz zmierzą się z potworami...

Choć wiekowo powieść nie jest dla mnie to bardzo fajnie czytało mi się tom pierwszy tego cyklu, przyjemnie też oglądało ekranizację, więc postawiłam kontynuować przygodę z Percym.
Fabuła jest pełna przygód, odrywająca od rzeczywistości i szybka w czytaniu. Więc mogę ją polecić wszystkim lubiącym lekkie klimaty.
Autor: Teri Terry
Wydawnictwo: Młody Book
Cykl: Zresetowana (tom 3)
Premiera: 2018"Osaczona" to trzeci i ostatni tom o dziewczynie, której pamięć została zresetowana.
"Rozdarta" i "Zresetowana" to początkowe losy bohaterki...W ostatniej części trudno wymienić jedno imię postaci, gdyż bohaterka jak się okazuje ma kilka osobowości. W ostatnim tomie nastolatka odkrywa prawdę o sobie. Dowiaduje się kim jest, kto ją uprowadził i kim była jej matka, oraz zadanie, które do niej należało.

Choć cały cykl jest dość ciekawy, powiewa świeżością to ostatni tom odrobinę mnie nudził. Bardzo powoli rozgrywała się akcja. Autorka choć pisze prostym, młodzieżowym stylem to czuć w nim twardość, która utrudniała mi dotrwanie do końca.
Polubiłam bohaterów, intrygi i zdrady. Wątek romantyczny jest mało słodki, ale interesujący. Raczej książka ani cały cykl nie należy do romansów.
Terry przedstawiła ciekawy sposób pozbycia się agresji, przestępczości u nastolatków, pokazała także mroczną stronę ludzi mających władzę.Autor: Stephanie Perkins
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2013

Jako że lubię sięgać po romantyczne historię, a Paryż kojarzy się najbardziej z romansami sięgnęłam po "Annę i pocałunek w Paryżu"

Główną bohaterką powieści jest nastolatka, którą ojciec wysyła do Paryża, do szkoły. Anna początkowo jest zagubiona, ale szybko znajduje przyjaciół. Jak się okazuje znajduje też miłość...jednak musi pokonać parę przeszkód, aby ją zdobyć.

Książkę czyta się szybko, napisana jest lekkim, prostym stylem. Fabuła choć przykuwa uwagę tak na dobrą sprawę jest trochę pusta i banalna. Para głównych bohaterów, choć wzbudzają sympatię potrafią też irytować swoim nietaktownym zachowaniem.
Książka nie powala na kolana, prawdę powiedziawszy spodziewałam się czegoś bardziej "górnolotnego", ale czas poświęcony powieści nie był całkiem stracony.
Książkę mogę polecić osobom szukającym czegoś lekkiego, niezbyt wymagającego oraz średnio romantycznego.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga