18 mar 2019

PRZEZ NIEGO ZGINĘ

Wyobraź sobie, że dostajesz wiadomość o samobójczej śmierci przyjaciółki...Jaka by była twoja reakcja? Uwierzyłabyś od razy, czy miałabyś wątpliwości?
Maggie nie uwierzyła. Choć jej przyjaciółka miała problemy psychiczne i kłopoty była na tyle pełna życia, że samobójstwo nie wchodziło w grę. Maggie zaczęła drążyć, szukać, oskarżać osoby z towarzystwa przyjaciółki... Tym samym ściągnęła na siebie niebezpieczeństwo. Nie wiedziała, że zaufała mordercy...

Wydawnictwo: Filia
Premiera: 2016
Stron: 509Nie jestem specem od powieści z wątkiem kryminalnym. Nie za często bawię się w detektywa wcielając się w bohaterów, którzy pragną odkryć prawdę, jednak polubiłam styl i książki K.A.Tucker więc sięgnęłam po powieść "Przez niego zginę", w  której wcieliłam się w osobę szukającą prawdy.

Autorka kolejny raz mnie nie zawiodła. Pozwoliła mi wcielić się w postać młodej dziewczyny, która choć pomaga innym nie pomogła przyjaciółce, która jak się później okazało - bardzo dużo ukrywała przed najbliższymi.
 Maggie to postać prosta, otwarta, ufna a nawet trochę naiwna. Pomimo jej wad poczułam do niej sympatię, dzięki temu nie miałam problemu wczuć się w jej osobę.

Pisarka choć stworzyła prostą historię, poruszyła w niej wiele ciekawych aspektów ludzkiej natury. Oprócz Maggie literatka powołała do życia innych,  złożonych bohaterów. Każdy z nich  ukrywał drugą, bardziej mroczną twarz. Poprzez nich pisarka pokazała jak człowiek potrafi się kamuflować i do czego jest zdolny w chwili zagrożenia.
Poruszyła także temat prostytucji (dam do towarzystwa) - szybki pieniądz z haczykiem.

"Przez niego zginę" to powieść napisana prostym stylem, która czyta się bardzo szybko, która zaciekawia, której fabuła toczy się w odpowiednim tempie.
Pisarka tworzy intrygę, bawi się z czytelnikiem w kotka i myszkę, nasuwa poszlaki, które wprowadzają w błąd. I choć fabuła jest mało skomplikowana autorka i tak wygrywa, gdyż wprowadza czytelnika w kozi róg.

Być może osoby bardziej zaczytane w kryminalno - detektywistycznych utworach ocenią powieść słabiej, dla mnie natomiast to bardzo dobru utwór, przy którym spędziła kilkanaście godzin pochłonięta poszukiwaniami i odkryciami Maggie i jej pomocników.

"Przez niego zginę" to odpowiednia książka dla fanów autorki jaki dla wszystkich w każdym wieku, gdyż w fabule nie ma ani bulwersujących, ani szokujących momentów a są ważne tematy, na które warto zwrócić uwagę.

10 komentarzy:

 1. Uwielbiam kryminały, więc z miłą chęcią sięgnę po tą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ogromną fanką autorki, ale jakoś na tę książkę nie miałam ochoty, ale widzę, że nie jest jakoś ostro kryminalistyczna, a fakt, że autorka wplotła różne postaci bardzo mnie cieszy. Więc chyba dłużej nie będę zwlekała, żeby sięgnąć. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kryminały, zawsze mile widziane :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już sobie zapisałam w zakładkach, by mi ten tytuł w przyszłości nie uciekł :) Czuję, że dobrze odbiorę tę książkę :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale lubię takie klilmaty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi zachęcająco. Książka nie jest najnowsza, więc może znajdę ją już w mojej bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię kryminały od jakiegoś czasu, więc czemu nie? :)
  Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam nic tej autorki ale kryminały uwielbiam więc i po tą książkę chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga