8 maj 2012

Książka Cheeky Elf i poszukiwania zaginionego elfiego skarbu - Maria Izabela Fuss

Cheeky Elf i poszukiwania zaginionego elfiego skarbu.


autor - Maria Izabela Fuss
wydawnictwo:Novae Res
 data wydania:2012
 ISBN:9788377222287

Maria Izabela Fuss jest początkującą pisarką. Pochodzi z Lądek Zdroju. Obecnie mieszka z mężem w Wielkiej Brytanii,  gdzie pisze historie dla dzieci po polsku, jak i po angielsku.
M.I. Fuss zadebiutowała w 2011 roku książeczką pt. „ Cheeky Elf i tajemnicze zniknięcie świątecznego drzewka”

„ Cheeky Elf i poszukiwania zaginionego elfiego  skarbu” to druga część z serii o  Elfie Cheekym.
Tym razem Cheeky opowiada historię o skarbie, jaki spoczywał na dnie jeziora. On i jego kolega ruszyli na poszukiwanie skrzyni.
 Buddy, przyjaciel Cheekyego, stał się posiadaczem jednej ze stron  Wielkiej Księgi. Dzięki pomocy pegaza dwaj przyjaciele, trafiają do magicznego miejsca. Spotykają tam klucznika, który prowadzi ich do tajemniczej skrzyni, w której ukryty jest skarb. Jako jedni z pierwszych dowiadują się co zawiera legendarna skrzynia.


Bajka opowiada bardzo ciekawą historię, którą czyta się lekko i zainteresowaniem. Ma ładny wydźwięk podczas głośnego czytania. Zaciekawia i nie jest przewidywalna. Pisarce udało się stworzyć typowy bajkowy klimat, a dzięki formie, jaką zastosowała, jest przyjemna w odbiorze. Plusem jest także brak rzucających się w oczy nawiązań do innych bajek, opowieści.

Tematem przewodnim opowieści jest przyjaźń, którą zaznaje każdy człowiek. Autorka poprzez opowiadaną historię ukazuje nie tylko znaczenie przyjaźni w życiu , ale jak też powinien postępować prawdziwy przyjaciel.

Nie jest to płytka historia. Poprzez decyzje jakie musi podjąć główna postać, uczy młodych czytelników jak należy postąpić i czego nie powinno się robić.
Bajka adresowana jest do dzieci  starszych, takich które w pełni zrozumieją przekaz pisarki.

Jeśli mam poruszać temat oprawy, to jak na bajkę umieszczano w niej za mało rysunków, które jednak dzieci lubią oglądać i pobudzać tym swoją wyobraźnię.
Za plus, który w jakiś sposób rekompensuje brak ilustracji, można uznać dodatek na końcu książeczki, przeznaczony dla najmłodszych.

Podsumowując, historia jest ciekawa i warto zaprezentować ją najmłodszym czytelnikom, którzy poznają świat bajek i tajemniczych krain. Zachęcam do przeczytania.
 
 
Książkę otrzymałam od portalu http://nakanapie.pl/
 
 
 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga