25 mar 2013

"Pas Deltory. Labirynt Bestii" - Emily Rodda

Autor: Emily Rodda
Tytuł: Pas Deltory. Labirynt Bestii 
Premiera: wrzesień 2012
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 160
Recenzja napisana dla portalu: nakanapie.pl
"Pas Deltory - Labirynt Bestii", to już szósta część opowiadająca historię trójki wędrowców, którzy pokonują przeszkody, aby zdobyć wszystkie kamienie pasa.

Tym razem bohaterowie mają więcej przeszkód  do pokonania, a Władca Mroku już wie o tym, że trójka przyjaciół poszukuje kamieni pasa. Wędrowcy  po drodze spotykają  Olsy  istoty, które potrafią zmieniać swoją postać - i o mały włos nie zostają oszukani i zabici. Dzięki pomocy Daina, udaje im się przeżyć, jednak muszą także zmienić trasę swej podróży i udać się do Tory. Stają przed trudnymi przeszkodami. Czy im się uda, je pokonać i odnaleźć drogę do kolejnego kamienia?

Szósta część cyklu jest bardziej dynamiczna. Bohaterowie muszą pokonać wiele przeszkód, zmierzyć się z trudnościami. Tym razem ich życie wisi na włosku.
Ogólnie tempo wydarzeń jest wolne i plastyczne. Autorka skupia się na stworzeniu klimatu, poprzez wcześniejsze części pozwala na zaprzyjaźnienie się z bohaterami.
Im bardziej poznaje się historie, tym bardziej ona zaciekawia. Każda z części różni się wydarzeniami, jednak końcówka jest podobna, bohaterowie muszą stoczyć walkę o kamień.
Seria przeznaczona jest dla młodszych czytelników, nie ma w niej przemocy, ani wulgaryzmów, chociaż w tej części jest więcej mocniejszych scen.
Tym razem  Lief, wydał mi się za bardzo dziecinnie przedstawiony, jako nastolatek, wędrowiec powinien być bardziej dynamiczny i męski. Oczywiście postać Jasmine tym razem także mnie zaciekawiła, a jej postawa nie zawiodła.

Serię śledzę dość nietypowo, bo kolejne części nie czytam po kolei, jednak ta podobała mi się najbardziej. Jest więcej akcji, do wydarzeń powracają bohaterowie z innych części, dochodzą nowe istoty - dość pomysłowe postacie.
Tym razem autorka też nie zawodzi czytelnika, i zaprasza na przygodę.

Za książkę dziękuje portalowi nakanapie.pl

 


9 komentarzy:

 1. Jak kiedyś się dorobię, to na pewno przeczytam :) Ogólnie słyszałam, że całkiem przyjemna lektura...

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam wszystkie części i bardzo je polubiłam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na te ksiazki mam ogromna ochote i juz kase nawet zbieram na nie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że czytałyśmy ją mniej więcej w tym samym czasie;) Bardzo przyjemna lektura, również najbardziej do gustu przypadła mi Jasmine;)

  Choć książka nie jest odpowiednia dla osób w moim wielu (prawie że przekraczam dwie dyszki) to szczerze ją polecam młodszym czytelnikom;)

  Sama raczej na inne części się nie skuszę, ale polecę mojej siostrze skoro piszesz, że pozostałe tomiki sa równie dobre co ten;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to też nie jest seria wiekowo dla mnie, ale mam dzieciaki, którym ona powinna przypaść do gustu :)

   Usuń
 5. Nie czytałam wcześniejszych części, jednak myślę, że książka nie jet dla mnie)

  OdpowiedzUsuń
 6. 160 stron, niewiele :) O serii słyszę pierwszy raz w życiu, brzmi to wszystko nie najgorzej.
  P.S. kursor wymiata :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie nie mój świat. :)

  Kursor zrobił się jakby taki mniej diabelski. :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja już przeczytałam całą serię, świetna:)

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga