25 wrz 2015

SAŁATKA ZE SMERFÓW

Autor: Luc Parthoens, Thierry Culliford
Wydawnictwo: Egmont Polska
Premiera: 09.09.2015
Seria: Smerfy, 
Gatunek: komiks

Papa Smerf, Smerfetka, Łasuch, Laluś...kojarzycie tych bohaterów? Na pewno tak, kto nie słyszał o małych, niebieskich istotkach. Macie ochotę ich odwiedzić? Jeśli tak, to dziś zaproszę Was do wioski Smerfów, w której dzieją się dziwne rzeczy... 


Smerfy są niezadowolone z potraw kucharza, Papa Smerf sprawdza warzywa Farmera i daje mu specyfik, który ma wyleczyć rośliny. Nakazuje dać tylko odrobinę  mikstury, niestety  Kucharz namawia Farmera na większą porcję. Rośliny szybko rosną, ale Co Się Dzieje - Smerfy zamieniają się w warzywa?

Smerfy to jedna z moich ulubionych bajek z dzieciństwa. Nawet teraz będąc osobą dorosłą lubię tych bohaterów. Choć nie jestem fanką komiksów dla Smerfów zrobiłam wyjątek.

Komiks "Sałatka ze Smerfów" jest bardzo dobrze zilustrowana. Podczas czytania i oglądania poszczególnych "kratek" odczuwa się ten specyficzny klimat. Czytając miałam w głowie charakterystyczny styl wypowiedzi bohaterów, chwilami zerkając na obrazki uśmiechałam się pod nosem. 

Opowieść jest ciekawie dopracowana,  zabawna, wypowiedzi są proste, przejrzyste, a przede wszystkim rysunkowa historyjka uczy. Mojej córce komiks przypadł do gustu, podobały jej się obrazki jak i wypowiedzi bohaterów. Dodatkowo dowiedziała się, czego nie wolno robić...oraz co oznaczają "zmutowane warzywa".
W całości zabrakło mi udziału Gargamela i jego podstępnych planów.

Jeśli wasze dzieci  i Wy kochacie Smerfy, tak więc zachęcam tych dużych i tych mniejszych czytelników do zapoznania się z historią o Smerfach, które zamieniły się w warzywa. Jesteście ciekawi czy odzyskały swój wygląd?  Tego Wam nie zdradzę...


Komiks przeczytałam dzięki uprzejmości pani Magdaleny i wydawnictwa Egmont Polska

Książka bierze udział w wyzwaniu
Czytam fantastykę
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga