10 wrz 2018

MOJE ŻYCIE OBOK

Autor: Huntley Fitzpatrick
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Premiera: czerwiec 2016
Cykl: ? tom 1
Stron: 424
Moja ocena: 😃😃😃😃


Na początku roku podzieliłam się moimi wrażeniami po przeczytaniu książki Gra miłości, jednak nim sięgnęłam po tamten tytuł, najpierw powinnam zapoznać się z Moje życiem bok, która jest wprowadzeniem i przedstawieniem bohaterów. I choć obie powieści skupiają się na losach innych postaci, to jednak są ze sobą powiązane.


Moje życie obok to historia Samanthy, która od lat obserwowała swoich sąsiadów. Samantha to nastolatka z dobrze usytuowana i wychowana, jednak czasem zagubiona. Lubiąca przesiadywać na dachu i obserwować Garrettów...do czasu aż pewnego dnia Jase zagaduje Sam i dziewczyna stopniowo zaczyna łączyć swoje losy z losami sąsiadów. W końcu zakochuje się w Jase, ale ukrywa swój związek przed matką, gdyż wie, że przyszła pani senator nie będzie zadowolona. Miłość młodych coraz bardziej się rozwija...aż dochodzi do wypadku, w którym ojciec Jase`a zostaje ciężko ranny.
Samantha z czasem odkrywa coś co może zniszczyć jej związek... Co takiego odkryła Sam?

Książka to opowieść o dwóch rodzinach mieszkających na przeciw siebie i różniących się jak woda i ogień.
Samantha mieszka z matką i siostrą, są bogate, mają dobre życie, ale czegoś w nim brakuje.
Jase ma siedmioro rodzeństwa, w domu jest głośno i nie mają luksusów, ale jest im dobrze.
Patrząc z perspektywy czytelnika autorce udało się uchwycić klimat tych dwóch oddzielnych domów. W jednym wyczuwa się ciepło a w drugim sztywność, zimno. Gdy akcja przenosiła się do domu Jase`a odczuwało się ten gwar, hałas...tak jak i u Sam cisze.

Duża część fabuły to rozwijające się uczucie pomiędzy Samanthą i Jase. Wszystko byłoby nie najgorsze, gdyby bohaterowie nie śpieszyli się tak bardzo z pewnymi rzeczami. Ze względu na pośpiech zabrakło mi napięcia jakie powinno być w ich związku. Dodatkowo Jase jest trochę wyidealizowany a Sam trochę za potulna.

Powieść to nie tylko historia dwóch różniących się rodzin, ani także opowieść o młodzieńczej miłości...literatka poruszyła jeszcze dwa ważne tematy. Pierwszym z nich pokazała jak wygląda życie dziecka, gdy rodzic robi karierę w polityce, a drugi to wypadek samochodowy i ucieczka z miejsca wypadku. Ten drugi oczywiście jest ważniejszy i dobrze, że autorka dość jasno go pokazała...choć nie zawsze tak się kończą.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze, do tego szybko i klimatycznie. Bohaterowie są interesujący i zarówno ci główni jak i poboczni. W wolnej chwili jak najbardziej można rozejrzeć się za książką.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga