15 sie 2012

Filmowo

Bardzo rzadko na blogu umieszczam wzmianki o filmach. Dziś to nadrobię i przedstawię wam 4 pozycje, które miałam okazje obejrzeć w ostatnim czasie.Pozycja 1 Poznaj moją mamę.
czas trwania:1 godz. 25 min.
gatunek:Romans
premiera: 29 kwietnia 2010 (świat) 
produkcja:USA
reżyseria:Harvey Frost
scenariusz:Pamela Wallace


Po rozwodzie Dana Marshall (Lori Loughlin) powraca wraz z synem Jaredem (Charles Henry Wyson) do rodzinnego miasteczka, by zamieszkać z matką Louise (Stefanie Powers) i rozpocząć nowe życie. W nowej szkole mały Jared otrzymuje nietypowe zadanie. Ma napisać list do żołnierza przebywającego na misji w Iraku. Tym samym nawiązuje znajomość z sierżantem Vincem Carrerą (Johnny Messner). Po powrocie do kraju Vince postanawia odwiedzić Jareda, co będzie miało nieoczekiwane konsekwencje. źródło

Bardzo ciekawa pozycja, mówiąca o drugiej szansie, o losie, który decyduje za nas a także o lękach jakie ogarniają ludzi. Film raczej dla starszych widzów, z bagażem doświadczej, bo tylko oni w pełni zrozumieją bohaterów.

Pozycja 2 Arktyczny podmuch
czas trwania:1 godz. 32 min.
gatunek:Thriller, Sci-Fi, Katastroficzny
premiera: 30 maja 2010 (świat) 
produkcja:Australia, Kanada
reżyseria:Brian Trenchard-Smith
scenariusz:Jason Bourque
 Na skutek zanieczyszczenia środowiska powstała dziura w warstwie ozonowej naszej planety. Podczas zaćmienia słońca lukę tą wykorzystuje ogromna chmura lodowatego powietrza z mezosfery, która poruszając się z dużą prędkością zaczyna zamrażać kolejne regiony naszej planety. Błędnie zidentyfikowana jako zwykły zimny front sieje ona śmierć i zniszczenie wśród nieprzygotowanych ludzi. Jedyną osobą, która zdaje sobie sprawę z zagrożenia i ma szansę uratować świat przed kolejną epoką lodowcową jest fizyk Jack Tate (Michael Shanks).źródło
 

Bardzo ciekawa pozycja mówiąca co by było gdyby. Nie wiem dlaczego, ale lubię filmy takiego gatunku. Jak dla mnie za szybko wszystko się dzieje i nie można wczuć się w klimat, ale ujdzie.Film dla wszystkich kategorii wiekowych.

 Pozycja 3 Kopciuszek - Roztańczona historia
czas trwania:1 godz. 32 min.
gatunek:Musical, Komedia rom.
premiera: 16 września 2008 (świat) 
produkcja:Kanada, USA
reżyseria:Damon Santostefano
scenariusz:Jessica Scott, Erik Patterson
Pokazy taneczne oraz świetna muzyka. To roztańczona historia innego Kopciuszka. Mary (Selena Gomez) - współczesny Kopciuszek zamiast szklanych pantofelków zakłada buty do tańca. Drew Seeley (gwiazda High School Musical) to Joey, czarujący książe - nowy szkolny kolega, który szuka dziewczyny. Czy Mary nią zostanie? źródło

 Bardzo ciekawa pozycja dla młodzieży. Film pierwszy raz oglądałam kilka lat temu, ale lubię do niego wracać. Chociaż nie należy on do mojego przedziału wiekowego, to jednak jest dobry na poprawienie humoru.Lekki z humorem i nie ma co patrzeć na gatunek - musical - bo tak naprawdę, muzyka jest jako dobry dodatek.Tak na marginesie - lecą ciekawe kawałki.


Pozycja 4 Madagaskar 3
czas trwania:1 godz. 29 min.
gatunek:Animacja, Familijny, Komedia, Przygodowy
premiera: 3 sierpnia 2012 (Polska) 17 maja 2012 (świat) 
produkcja:USA
reżyseria:Eric Darnell, Tom McGrath  
scenariusz:Noah Baumbach, Eric Darnell
 Uwielbiane przez cale rodziny zwierzaki powrócą z nowymi przygodami. „Madagaskar 2” bił w 2009 roku w Polsce rekordy popularności (ponad 700 tys sprzedanych biletów w ciągu pierwszych 4 dni, a łącznie 2 240 000 widzów). W trzeciej części lew Alex i jego przyjaciele wciąż próbują wrócić do Nowego Jorku. Tym razem sprawy komplikują się, gdyż do przebycia jest cała Europa. Jak niezauważenie pokonać cały kontynent? Oczywiście w przebraniu trupy cyrkowej!źródło


Film obejrzałam zaraz po premierze. Ogólnie to nie jestem fanką tej serii, ale uległam namową. Nie mogę zaprzeczyć, że kilkakrotnie mnie rozbawił, a efekty wizualne i kolorystyczne bardzo mi się podobały.


I jak wam się podoba mój świąteczny zestaw filmów? Oglądaliście je? Która pozycja najbardziej wam się podoba? A może do którejś was zachęciłam?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga