3 lis 2014

ŻYWNOŚĆ DLA MÓZGU

Autor: dr Neal D. Bernard
Wydawnictwo: Vital
Premiera: 2014
Moja ocena: brak

Mózg jest jednym z najważniejszych narządów w organizmie, który ma wpływ na wszystkie funkcje życiowe. Jeśli odpowiednio o niego zadbasz będziesz mógł cieszyć się sprawnością umysłu, aż do późnego wieku. Dzięki Autorowi tej książki dowiesz się o przełomowym 3-stopniowym planie odżywiania, który ujawnia, jakie produkty żywnościowe usprawnią pracę Twojego mózgu, a które uchronią go przed chorobami. źródło
Wiele ludzi w swoim życiu kieruje się mottem "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Jednak co im ze zdrowego ciała, jeśli ich mózg nie jest już tak błyskotliwy, coraz częściej zapominają o najdrobniejszych sprawach, czy rzeczach?
Niestety zdrowe ciało, to nie wszystko, trzeba pamiętać o mózgu, który wbrew wszystkiemu jest bardzo ważny.

"Żywność dla mózgu' , to publikacja, dzięki której dowiadujemy się jak zabezpieczyć mózg przed jego wyniszczeniem.
Autor książki bardzo dokładnie przedstawia składniki, które nam szkodzą, gdzie się znajdują i jak ich unikać.

W książce znajdują się informacje na temat metali, "złych' tłuszczy i  toksyn, które najbardziej nam zagrażają, a przecież znajdują się w pokarmach, które jemy. Fakt jest taki, że większość z nich potrzebujemy, jednak jak z badań wynika ( autor przedstawia wyniki badań, jakie zostały przeprowadzone na ludziach, przez różne instytucje) na ogół przekraczamy ich dzienną dawkę.

Autor przede wszystkim zachęca do zmiany swoich przyzwyczajeń żywieniowych, jednak sama dieta, czy jej zmiana, to nie wszystko. Ważne są także ćwiczenia, które wspomagają funkcjonowanie mózgu i pamięci (jak i ciała) . Oczywiście, autor dokładniej je opisuje. Jeśli chodzi o menu - także znajdziecie wiele ciekawych przepisów, które poleca twórca publikacji.

Elementem, który mnie zaciekawił jest rozdział (podrozdziały) dotyczące leków, które przyjmujemy, a ich wpływ na naszą pamięć. Dodatkowym takim zagadnieniem jest wypowiedz na temat witamin, które są suplementem diety - Warto je przyjmować czy nie?

"Żywność dla mózgu" jest ciekawą publikacją, dzięki której dowiedziałam się wielu ważnych rzeczy na temat udarów, choroby Alzheimera, zagrożeń jakie czyhają na mnie w pokarmach. Nie będę ukrywać, że nie jest to łatwa książka, zmusza do myślenia, czasem szokuje (nie zgadniecie, gdzie się czają zagrożenia). Ja już wyciągnęłam wnioski, niestety wy sami musicie zdecydować na ile jesteście w stanie zadbać o swój mózg i jak długo chcecie się cieszyć jego poprawnym funkcjonowaniem.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Pani Natalii i wydawnictwa: Vital

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Grunt to okładka

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga