5 cze 2015

KOSZMARNA DWÓJKA

Autor: jory John, Mac Barnett
Wydawnictwo: Egmont Polska
Premiera: 1.06. 2015
Seria: Dwójka
Gatunek: literatura dziecięca


Z czasem dzieci nudzą się tradycyjnymi i klasycznymi bajkami. Z wiekiem szukają czegoś innego. Pisarze i wydawnictwa starają się sprostać wymaganiom młodych czytelników. Pierwszego czerwca na polskim rynku pojawiła się ciekawa i zabawna pozycja "Koszmarna dwójka".

Miles Murphy w swojej szkole miał reputację kawalarza, jednak musiał ją opuścić. Po przeprowadzce do nowej szkoły stara się o tę samą "posadę" - niestety okazuje się, że Dolinie Ospałej jest już kawalarz. Miles pragnie pokonać konkurenta - nie jest to łatwe...
Jak potoczyły się Losy dwóch kawalarzy? Który wygra?

"Koszmarna dwójka" to przezabawna historyjka o dwóch chłopcach, którzy lubią robić kawały innym. Jeden woli otwartość i sławę, drugi jest sprytniejszy - maskuje się i  ale robi udane żarty. Początkowo miedzy chłopakami dochodzi do wojny - jednak z czasem to się zmienia. Finałem jest duży kawał na Prima Aprilis.

"Koszmarna dwójka" to nie tylko treść, książeczka przyozdobiona jest w komiczne rysunki, których wykonawcą jest Kevin Cornell. Nie będę ukrywać, że chwilami obrazki bardziej mnie bawiły niż żarty chłopaków. Poza tym autorzy pokusili się na dodanie kilku zabawnych ciekawostek na temat krów.

"Koszmarna dwójka" napisana jest prostym językiem, a przeznaczona jest dzieciom powyżej ósmego roku życia. Treść nie jest trudna, chwilami zabawna, czasem z morałem. Dorośli raczej nie znajdą w niej nic ciekawego, ale dzieciaki jak najbardziej.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont Polska
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga