20 lut 2019

Przeczytane nieopisane #2

Autor: Jill Shalvis
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 2013

Masz ochotę przeczytać coś lekkiego, romantycznego i pozwalającego pobujać w obłokach?


Jeśli tak to "Szczęściara" jest idealną powieścią. Główną bohaterką jest Mallory, pielęgniarka, która prowadzi dość przewidywalne życie. Wszyscy ją znają, wszystkim pomaga, ale nie może pomóc sobie ...do czasu aż na jej drodze życia pojawia się Ty Garrison. 
Młody, lekko kontuzjowany mężczyzna, który sprawia, że Mallory porzuca swoje przewidywalne życie i zaczyna się buntować.
Spotkanie Mallory i Ty  zmieni życie ich obydwojga...

Ojeje bardzo przyjemnie czytało mi się tę powieść, choć jest przewidywalna i trochę naiwna, mało realna. Jest to książka idealna o każdej porze roku i dnia. Shalvis pisze prostym, lekkim stylem. Powołuje do życia sympatycznych bohaterów. Pisarka ma talent do tworzenia historii, które chce się czytać, którymi chce się żyć. "Szczęściara" też do nich należy.
Było to moje drugie spotkanie z twórczością autorki, ale nie ostatnie.


Mia Sheridan
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 2018

Bardzo lubię książki Sheridan. Każda z nich choć jest romantyczna jest także problematyczna. Bohaterowie nim odnajdą szczęście muszą odrobinę się napocić.
"Bez lęku" to powieść o traumie jaka może spotkać człowieka, gdy straci kogoś bliskiego.

Holden przebywa w willi na pustkowiu, aby skończyć z alkoholem, lekami, imprezami. Na tym bezludziu spotyka dziewczynę, początkowo uważa ją za zjawę, lecz gdy okazuje się iż jest to prawdziwa osoba, nawiązuje z na bliższe stosunki...
Niestety bohaterowie żyją w wyimaginowanych światach i co się stanie, gdy prawda wyjdzie na jaw? 

W powieści autorka poruszyła tematykę choroby psychicznej oraz traumę, jaką potrafi przeżyć człowiek.
Nie będę ukrywać, że autorka tym razem bardzo namieszała w losach literackich bohaterów, trudno przewidzieć wydarzenia, ale w trakcie czytania ma się wrażenie, że coś czai się w zakamarkach. Oczywiście na wszystkie pytania i tajemnice są odpowiedzi, ale trzeba czytać w skupieniu.
Fabuła wywołuje też emocje i daje do myślenia.
Nie jest to lekka i banalna powieść.


Meryl Sawyer
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2010

"Kuszenie losu" to powieść, na która nie zwróciłabym uwagi ze względu na kryminalną stronę. Jednak streszczenie z okładki było kuszące...

Główną bohaterką jest Kelly - dziennikarka, która przez jeden artykuł straciła szanse na dalszą karierę, straciła też męża, który zginął w katastrofie samolotowej i dowiedziała się o zdradzie męża...oraz, że nieżyjący miał syna. Kelly choć pełna goryczy postanawia zaadoptować dziecko do pomocy wynajmuje Logana, niebezpiecznego mężczyznę, który jednak zna się na wielu sprawach.
Pomiędzy Kelly i Loganem rodzi się uczucie, ale wyprawa po dziecko jest trudna...czy uda im się przeżyć?

Powieść jest wielogatunkowa...znajdują się tam elementy romansu, przygody, kryminału i sensacji. Fabuła zaskoczyła mnie w bardzo pozytywny sposób. Przeczytałam - pożarłam ją bardzo szybko. Autorka tworzy niebezpieczny, napięty ale i romantyczny klimat. Warsztat pisarski literatki jest barwny. Całość jest rozbudowana, wydarzenia rozgrywają się w wolnym tempie i obejmują kilka wątków.
Powieść nie należny do nowości, ma swoje lata, ale warto się nią zainteresować, wczuć się w fabułę.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga