22 lut 2019

IDEALNY MĘŻCZYZNA - Kristen Ashley

Cztery lata temu Mitch Lawson wprowadził się do mieszkania naprzeciwko Mary Hanover, a ona od pierwszego wejrzenia zakochała się w wysokim, przystojnym i świetnie ubranym detektywie. Wie, że Mitch nigdy nie odwzajemni jej uczucia, jest przecież z innej ligi. Co nie zmienia faktu, że to mężczyzna jej marzeń. Niespodziewanie Mara zostanie opiekunką dwojga dzieci, a detektyw zaoferuje swoją pomoc… choćby w postaci cudownego masażu stóp. Mara pamięta o tym, kim jest i skąd pochodzi. Ma bolesną świadomość, że Mitch jest po prostu dla niej za dobry. On jednak uważa inaczej; spróbuje przekonać Marę, żeby odcięła się od swojej przeszłości. Chciałby stworzyć z nią rodzinę, ale odkryje, że musi chronić ją przed zupełnie nieoczekiwanymi zagrożeniami i groźnymi przestępcami, którzy będą próbować ich rozdzielić.Wydawnictwo: Akurat
Premiera: 20.02.2019
Cykl: Mężczyzna marzeń (tom 3)
Stron: 540Na początek ustalmy jedno - powieść "Idealny mężczyzna" nie jest książką wysokich lotów, jest to utwór relaksujący, odprężający i trzeba go tak traktować i nie wymagać zbyt wiele. Jeśli szukacie czegoś bardziej wymagającego, ta książka tego Wam nie da.

Skoro najważniejsza kwestia jest już wyjaśniona przystępuje do bohaterów...Jeśli czytaliście wcześniejsze tomy cyklu "Tajemniczy mężczyzna" i "Niepokorny mężczyzna" to znacie Mitcha Lawsona - przystojnego, dominującego mężczyznę, wielokrotnie nagradzanego policjanta, który do tej pory był bez pary...jak się okazało miał kogoś na oku.

Mitch tak jak tytuł to sugeruje jest idealnym facetem - ale tacy mężczyźni żyją tylko w powieściach literackich - waleczny, oddany, kochający. Można się przy nim rozczulić, można go pokochać ale można się też nim znudzić...pomimo wielu zalet brakuje mu pazura.
Mara natomiast początkowo wzbudziła moją sympatię, ale później często mnie irytowała. Osobowość tej bohaterki jest nie bardzo ujednolicona. Raz jest tą co chowa głowę w piasek a za chwilę jest w stanie rozwalać mury.
Niestety Ashley powołuje do życia takie trochę "nieokreślone" kobiece postacie, o czym można się przekonać czytając każdą książkę z cyklu.

Fabuła powieści jest banalnie prosta, nie jest też mocno rozbudowana. Jeden główny wątek wokół, którego rozgrywa się całość a w to wpleciony jest romans - bardzo słodki i rozczulający.
Wydarzenia rozgrywają się w niezbyt szybkim tempie, dlatego też odczuwa się ten romantyczny klimat.

Czytanie książki było szybkie i lekkie, fabuła mnie wciągnęła, ale...
Całości brakuje więcej dramatyzmu. Wszystko jest wygładzone...W moim odczuciu jest to taka bajka dla dorosłych. Choć historia rozgrywa się w realnym świecie, jest bardzo wyidealizowana.

Tak więc jeśli macie ochotę na książkę, która pozwoli Wam się zrelaksować po ciężkim dniu pracy, to "Idealny mężczyzna" jest do tego odpowiednia. Szybka i lekka w czytaniu, niezobowiązująca i pozwalająca pomarzyć o ideale.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Akurat
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga