25 mar 2013

"Pas Deltory. Labirynt Bestii" - Emily Rodda

Autor: Emily Rodda
Tytuł: Pas Deltory. Labirynt Bestii 
Premiera: wrzesień 2012
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 160
Recenzja napisana dla portalu: nakanapie.pl
"Pas Deltory - Labirynt Bestii", to już szósta część opowiadająca historię trójki wędrowców, którzy pokonują przeszkody, aby zdobyć wszystkie kamienie pasa.

Tym razem bohaterowie mają więcej przeszkód  do pokonania, a Władca Mroku już wie o tym, że trójka przyjaciół poszukuje kamieni pasa. Wędrowcy  po drodze spotykają  Olsy  istoty, które potrafią zmieniać swoją postać - i o mały włos nie zostają oszukani i zabici. Dzięki pomocy Daina, udaje im się przeżyć, jednak muszą także zmienić trasę swej podróży i udać się do Tory. Stają przed trudnymi przeszkodami. Czy im się uda, je pokonać i odnaleźć drogę do kolejnego kamienia?

Szósta część cyklu jest bardziej dynamiczna. Bohaterowie muszą pokonać wiele przeszkód, zmierzyć się z trudnościami. Tym razem ich życie wisi na włosku.
Ogólnie tempo wydarzeń jest wolne i plastyczne. Autorka skupia się na stworzeniu klimatu, poprzez wcześniejsze części pozwala na zaprzyjaźnienie się z bohaterami.
Im bardziej poznaje się historie, tym bardziej ona zaciekawia. Każda z części różni się wydarzeniami, jednak końcówka jest podobna, bohaterowie muszą stoczyć walkę o kamień.
Seria przeznaczona jest dla młodszych czytelników, nie ma w niej przemocy, ani wulgaryzmów, chociaż w tej części jest więcej mocniejszych scen.
Tym razem  Lief, wydał mi się za bardzo dziecinnie przedstawiony, jako nastolatek, wędrowiec powinien być bardziej dynamiczny i męski. Oczywiście postać Jasmine tym razem także mnie zaciekawiła, a jej postawa nie zawiodła.

Serię śledzę dość nietypowo, bo kolejne części nie czytam po kolei, jednak ta podobała mi się najbardziej. Jest więcej akcji, do wydarzeń powracają bohaterowie z innych części, dochodzą nowe istoty - dość pomysłowe postacie.
Tym razem autorka też nie zawodzi czytelnika, i zaprasza na przygodę.

Za książkę dziękuje portalowi nakanapie.pl

 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga