14 sty 2017

NIEBEZPIECZNE KŁAMSTWA

Autor: Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo: Otwarte [ moondrive]
Premiera: 2016
Stron: 419

Czasem, aby ochronić bliską osobę posuwamy się do małego kłamstwa. Czasem takie naciąganie faktów może zmienić życie i stać się bardzo niebezpieczne. Tak więc czy warto kłamać?

Estella jest objęta programem ochrony świadków, gdyż ma zeznawać przeciwko handlarzowi narkotyków. Z tego powodu musi opuścić przyjaciół, rodzinę i chłopaka i zaczynać wszystko od nowa. Estella trafia do domu byłej policjantki i tam ma przebywać przez lata. Początkowo nastolatce, która wychowała się w dużym mieście i nie musiała pracować, pobyt w małej mieścinie nie jest na rękę. Z czasem Estella, która zmieniła imię na Stella znajduje przyjaciół, pracę oraz chłopaka, w którym zaczyna się zakochiwać. Nawet zaczyna dogadywać się ze swoją opiekunką. Jednak Sttela ma sekrety, które w końcu  będzie musiała wyjawić.

Estella to młoda dziewczyna, której matka jest narkomanką. Estella czuje się w obowiązku chronić matkę i się nią opiekować. Nastolatka ma także chłopaka, któremu ufa. Wszystko zmienia się, gdy Estella znajduje w swoim domu martwego człowieka. Nastolatka jako świadek musi się ukryć, jej chłopak także zostaje objęty programem. Estella trafia do malej miejscowości i musi zapomnieć o przeszłości, która jednak ją męczy. Gdy poznaje Cheta, nowa tożsamość jak i głęboko skrywany sekret zaczynają jej ciążyć. Coraz bardziej Estella przyzwyczaja się też do nowej opiekunki, która pokazuje nastolatce, jak to jest, gdy ma się kogoś, kto potrafi słuchać i pomagać.

"Niebezpieczne kłamstwa" to powieść bardzo romantyczna, w której przeplata się trochę goryczy i dramatyzmu. Autorka skupiła się na pokazaniu jak jedna decyzja pociąga za sobą szereg konsekwencji. Starała się także dobrze obrysować jak niebezpieczne potrafią być kłamstwa.

 Fitzpatrick bardzo dobrze przedstawiła wszystkich bohaterów. Tworząc postać Estelli skupiła się na jej wewnętrznej odsłonie. Choć nastolatka próbowała być twarda, to jednak w środku była małą dziewczynką, która potrzebowała wsparcia, pomocy. Chet chłopak, którego własna głupota sprowadziła nieszczęście na jego rodzinę, a także zniszczyła jego plany. Mamy tutaj także byłą policjantkę, która ma za sobą smutne przeżycia, idola miasteczka, który ma zbyt duże ego, nastolatków, którzy za wcześnie zostali rodzicami. Autorka zadbała o ciekawe towarzystwo dla czytelnika.

Powieść czyta się bardzo szybko, lekko i przyjemnie. Zresztą literatka pisze lekką ręką. Podczas tej przygody literackiej tworzy się ciekawy klimat, ale fabuła chwilami trzyma w napięciu, gdyż autorka tworzy parę momentów, które sprawiają, że adrenalina podskakuje do góry. Opisana historia jest dość realistyczna, dialogi są naturalne, ale chwilami zdarzenia są przewidywalne. Jedynym niedopracowaniem są losy Reeda,  [byłego] chłopaka Estelli, o którym autorka niewiele pisze. Początkowo twórczyni przedstawia go w jasnych kolorach, ale później wyjawia fakty, które go pogrążają. 

"Niebezpieczne kłamstwa" to powieść romantyczna z dreszczykiem i tajemnicami, która czyta się przyjemnie i szybko. Jak dla mnie jest to powieść, po którą warto sięgnąć, aczkolwiek nie jest to nic ambitnego.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga