23 paź 2015

ZBŁĄKANY ANIOŁ - Krwawe walentynki

Autor: Melissa De La Cruz
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 2011
Seria: Błękitnokrwiści tom 5 oraz 5.5
Gatunek: Fantastyka

Dotarłam już do tomu piątego, który pod kilkoma względami różni się od wcześniejszych części serii, a dodatkowo zaskakuje trzema opowieściami o miłości.

W tym tomie książka podzielona jest nie tylko na rozdziały, ale także na części. 

Schuyler i Jack są razem, ale w chwili, gdy poprosili o azyl europejskie zgromadzenie, zostali więźniami hrabiny. Para zakochanych ucieka, gdyż mają zadanie do wykonania. Podczas ucieczki znajdują sprzymierzeńca oraz odkrywają nowe fakty.
Mimi natomiast pragnie zemsty i zagłady Jacka, który się jej wyrzekł, choć ona poświęciła swoją miłość do innego. Niestety zemsta musi poczekać, gdyż wzywają ją ważniejsze sprawy. Okazuje się, że ktoś dalej zabija nieumarłych, o pomoc prosi Olivera oraz Deming - ventorkę z innego regionu świata.

Tak jak wspominałam wcześniej, tom piąty podzielony jest na części - pierwsza dotyczy Schuyler i Jacka - ich losy po ucieczce.
Druga łączy się z losami Mimi, która okazała się twarda, uparta, ale też potrafi odłożyć zawiść i ratować błękitnych.
Natomiast trzecia ma związek z nową bohaterką, która nie jest debiutantką w powieści, ale wzmianka o niej wcześniej, była skromna.
Ostatnia część jest mieszanką losów wszystkich wcześniej wymienionych postaci.

Taka zmiana bardzo dobrze zrobiła powieści, gdyż dała autorce duże pole do popisu. Dzięki temu sprawy sercowe lekko zostały zapchane na dalszy plan, a rzeczy nowe, bardziej ważne dla błękitnych, zajęły pierwszą pozycję. Fabuła jest bardziej dynamiczna, pełna zaskakujących obrotów spraw.

Czytanie jest szybkie i lekkie, a losy bohaterów nadal zaciekawiają.

Tom piaty zawiera także trzy opowiadania o miłości zatytułowane "Krwawe walentynki"

Opisane historie dotyczą Olivera i Frey (debiutantki w powieści) - poprzez to opowiadanie dowiadujemy się jak Oliver przerwał więź łączącą go z Schuyler.
Następne dotyczy Allegry i Bendixa - rodziców Schuyler - poprzez tę opowieść dowiadujemy się w końcu coś na temat zakazanej miłości nieumarłej i człowieka.
Ostatnie dotyczy Schuyler i Jack`a oraz ich nowej więzi.

Ogólnie opowiadania tak średnio przypadły mi do gustu. Autorka dość pobieżnie opisała historię, zabrakło mi większego rozwinięcia i dokładniejszej analizy opisanych związków.

Podsumowując kolejny tom, mogę powiedzieć, że szybko go przeczytałam. Zmiany w fabule, nowi bohaterowie, a także świeże wątki odświeżyły serię. Dodatkowo opowiadania wnoszą lekkie urozmaicenie w cyklu. Piąty tom różni się także budzącym się klimatem. 

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Czytam fantastykę
Czytam opasłe tomiska - 399

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga