19 lis 2015

Zabawa w zapamiętywanie fotografii - Jacek BoneckiAutorska kolekcja memory Jacka Boneckiego
Zabawa w zapamiętywanie fotografii  

Ceniony fotograf i podróżnik Jacek Bonecki przygotował kolekcję gier edukacyjnych memory w dwóch kategoriach: Pojazdy i Zwierzęta. Gry pozwolą rozwijać koncentrację i pamięć oraz zdobywać wiedzę o świecie. To także okazja do zabawy z całą rodziną i nauki języka angielskiego. Memory ukazały się 18 listopada nakładem Edipresse Książki.


Jacek Bonecki jest artystą, fotografem, operatorem filmowym, dziennikarzem i podróżnikiem. Pisze książki, kręci filmy, prezentuje fotografie podczas wystaw w Polsce i na świecie. Jest jurorem w największych konkursach fotograficznych. Z zaangażowaniem popularyzuje fotografię i chętnie podejmuje się nowych wyzwań w tej dziedzinie. Tym chętniej wzbogacił swoje artystyczne portfolio o wyjątkową propozycję dla dzieci – gry edukacyjne memory Pojazdy i Zwierzęta, oparte o fotografie artysty. To pierwszy taki projekt w Polsce.Memory Pojazdy to efekt motoryzacyjnej pasji Jacka Boneckiego, który wielokrotnie brał udział w ekspedycjach i rajdach w różnych miejscach świata. Nie zabrakło zdjęć z legendarnego Rajdu Dakar, który Jacek Bonecki jako jedyny polski fotograf dokumentuje od kilkunastu lat. Udało mu się uchwycić na zdjęciach nie tylko maszyny pędzące przez zachwycające krajobrazy oraz pasję i rywalizację zawodników, ale też życie spotykanych po drodze tubylców. Dzięki aplikacji Tap2C gra jest wzbogacona o dodatkowe fotografie Jacka Boneckiego z tego największego na świecie rajdu. Dlatego memory Pojazdy to propozycja zarówno dla wszystkich fanów sportów motorowych, jak i dla miłośników fotografii, którym gra dostarczy wielu estetycznych przeżyć.

W grze memory Zwierzęta Jacek Bonecki zaprasza do wspólnej nauki o faunie naszej planety. Prezentuje zwierzęta z różnych zakątków świata w ich naturalnym środowisku, m.in. sowę, małpę, dromadera, żurawia czy jaszczurkę. Jeszcze więcej zdjęć egzotycznych zwierzaków jest dostępnych dzięki aplikacji Tap2C. Dodatkowo gra jest dostępna w wersji polsko-angielskiej, dzięki czemu cała rodzina może poprzez zabawę uczyć się nowego języka.

Memory ćwiczy pamięć, koncentrację i koordynację ruchowo-wzrokową. To również gra towarzyska, która dostarczy dużo rozrywki całej rodzinie – jest bowiem odpowiednia dla dzieci już od 3. roku życia. Rozgrywka polega na odnajdywaniu kart, które tworzą parę. Gracz odsłania 2 karty i jeśli pasują one do siebie, zdejmuje je z planszy. Jeśli nie, karty zostają odwrócone z powrotem. Celem gracza jest zdjęcie wszystkich 24 par kart przy jak najmniejszej liczbie prób.

Kolekcja memory została wzbogacona o wirtualne galerie dodatkowych fotografii autorstwa Jacka Boneckiego. Ekskluzywne treści multimedialne są dostępne w aplikacji Tap2C po zeskanowaniu pudełka. Tap2C to aplikacja mobilna, która umożliwia dostęp do wszystkich funkcji interaktywnego druku, np. galerii zdjęć i wideo czy kuponów rabatowych, które można pobrać bezpośrednio z materiałów drukowanych. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Google Play i Appstore. Edipresse Książki korzysta z Tap2C w swoich projektach.

O autorze:
Jacek Bonecki – artysta, fotograf, podróżnik, dziennikarz, producent telewizyjny. Niegdyś laureat, a dziś juror w prestiżowych konkurach fotograficznych obok największych nazwisk w dziedzinie fotografii. Swoim zamiłowaniem do rejestrowania rzeczywistości za pomocą aparatu dzieli się od wielu lat jako wykładowca, autor książek, felietonów, ebooków i albumów fotograficznych. Swoją pasją, która stała się jego pracą i sposobem na życie, zaraża wszystkich, którzy choć raz obejrzą jego fotografie. www.bonecki.com

Patroni medialni:
polki.pl, babyOnline.pl, Dakar.Pl
       

O Edipresse Książki: Edipresse Książki to nowe wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. Wystartowało we wrześniu 2015 r. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, Wojciech Zawioła, dr Krzysztof Gojdź, Jarosław Kazberuk, Jan Kuroń i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe.

Dane wydawnicze:
Autor: Jacek Bonecki, tytuł: „Gra edukacyjna memory – Pojazdy”, Edipresse Książki, EAN 5904730596473, cena: 29,90 zł, format pudełka 285 x 189 x 39 mm, liczba elementów: 48 (24 pary), format karty 50 x 50 mm, data premiery: 18 listopada 2015 r.
Autor: Jacek Bonecki, tytuł: „Gra edukacyjna memory – Zwierzęta”, Edipresse Książki, EAN 5904730596480, cena: 29,90 zł, format pudełka 285 x 189 x 39 mm, liczba elementów: 48 (24 pary), format karty 50 x 50 mm, data premiery: 18 listopada 2015 r.

Powyższy tekst, to informacja prasowa.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga