25 lis 2015

KLUCZE DO REPOZYTORIUM - dodatek

Autor: Melissa De La Cruz
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 2010
Seria: Błękitnokrwiści - dodatek
Gatunek: fantastyka

"Klucze do Repozytorium" to dodatek do serii Blekitnokrwiści, który tak na dobrą sprawę powinien być czytany po skończeniu lektury "Dziedzictwo" (tom 4), a nie po zakończeniu cyklu. Niestety mnie jakoś ta pozycja nie kusiła i jej lekturę odłożyłam na później. Niestety teraz żałuje, że go przeczytałam i opinia będzie bardzo krótka.

Trudno jest streścić fabułę "Klucze do Repozytorium", gdyż tam jej nie ma - są to luźne notatki autorki. Dodatek to dokładniejsza charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie pierwszych czterech tomów serii, przybliżenie historii wampirów, a także dokładniejsze opisanie bohaterów drugoplanowych.

Treść dodatku zawiera także rozdziały uzupełniające, jak i początkowe wpisy z piątej części serii i nowego cyklu "Pakt wilków".

Być może zrobiłam błąd, że dodatek zostawiłam na koniec - jednak niczym książka mnie nie zaskoczyła. Choć utwór jest krótki (ponad dwieście stron) męczyłam się przy czytaniu. Katusze wywołała nuda, wywołana treścią.

Jak całą serię polecam, tak tego dodatku nie. Jak dla mnie jest to niepotrzebne tworzenie nowej książki, gdyż większa część informacji i tak jest znana czytelnikom, a to co nowe, autorka mogła dołączyć do książek serii.
Jestem gorzko rozczarowana dodatkiem i żałuje, że go przeczytałam i poświęciłam mój czas.

2/6

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Czytam fantastykę
Klucznik
Grunt to okładka

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga