31 maj 2016

KRASNOLUD NAP

Autor: Maciej Jasiński, Krzysztof Trystuła
Wydawnictwo: Egmont Polska
Premiera: maj 2016
Stron: 40
"Krasnolud Nap" to komiks, który został nagrodzony w konkursie im Janusza Christy na komiks dla dzieci. Obrazkowa historia jest pełna śmiechu jak i nauki. A o czym jest?Nap jest krasnoludem z magicznej krainy. Co więcej – sam posiada moc, którą pragnie zawładnąć zły lord Dartor. Pewnego dnia Nap spotyka księżniczkę Klarę i jej przyjaciela Rodricka, których namawia na wspólną wyprawę w swoje rodzinne strony. Ich śladem rusza ojciec Klary wraz z oddziałem rycerzy, a także złowieszczy lord Dartor. Bohaterowie napotkają na swej drodze wiele niebezpieczeństw i magicznych stworów. Trafią do tytułowej Smoczej Krainy i będą musieli wykazać się olbrzymią odwagą, aby uratować swoich bliskich.*(opis wydawcy)


Komiks czyta się bardzo szybko, wypowiedzi bohaterów są zabawne, obrazki kolorowe, pobudzające wyobraźnię i sprawiające, że uśmiech sam gości na ustach.

Nap jest krasnoludem, który poprzez małe kłamstwo namawia Klarę i Rodricka na podróż, która jest pełna komplikacji i kłopotów. Bohaterowie muszą podjąć decyzje, które mogą mieć wpływa na ich dalsze losy. Będą także mieli okazję spotkać smoka, złego czarodzieja, mówiącego psa i inne istoty.

Trudno jest opisać komiks, dlatego najlepiej go przeczytać.Dzieci zapewne będą rozbawione przygodami bohaterów, a dzięki rysunkom ich wyobraźnia będzie miała pole do popisu.

Komiks przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont Polska

* - opis wydawcy


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga