27 lis 2016

ZAWSZE STANĘ PRZY TOBIE

Autor: Gayle Rorman
Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Premiera: kwiecień 2016
Stron: 266

Pierwszy raz mam taką sytuację, że nie mam wiele do powiedzenia na temat książki. "Zawsze stanę przy tobie", to powieść, którą trzeba przeczytać samemu i wyrobić sobie o niej zdanie.

"Zawsze stanę przy sobie" to historia nastoletniej Brit, którą ojciec umieścił w ośrodku dla trudnej młodzieży. Brit nie chciała tam być, gdyż ośrodek tak naprawdę okazał się nic nie wartą placówką. Osoby tam pracujące nie starały się pomóc dzieciom, lecz  pastwiły się nad nimi . Brit jednak znalazła w ośrodku grupę przyjaciół, dzięki którym odkryła swoją siłę i pokonała demony.

Trudno jest mi streścić fabułę książki, gdyż jest to bardzo prosta treść, a jednak niosąca przesłanie.

Brit tak naprawdę nie jest zbuntowaną nastolatką - lubi muzykę, gra w zespole, posiada kilka tatuaży, ale ani nie upija się do nieprzytomności, ani nie zażywa narkotyków, anie nie puszcza się na lewo i prawo - jedynym jej przewinięciem jest trudność z porozumieniem się z macochą oraz ojcem. Brit kiedyś była szczęśliwa, ale od czasu, gdy jej matka popadła w chorobę psychiczną i odeszła świat dziewczyny uległ zmianie. Przede wszystkim zmienił się jej ojciec, który w końcu umościł ją w ośrodku. Czy dobrze zrobił?

Brit to bohaterka, która szybko wzbudza sympatię i z którą można się utożsamiać. Mam problemy, ale to normalne u nastolatków, jednak w gruncie rzeczy jest to dobra, kochająca dziewczyna.

Powieść czyta się szybko, zainteresowaniem. Autorka nie zanudza czytelnika niepotrzebnymi informacjami, skupia się tylko na tych istotnych. Dość dobrze kreuje główną bohaterkę oraz środowisko w jakim się znajduje.
Im więcej książek Forman poznaje tym bardziej przekonuje się do jej twórczości. Może tym razem autorka nie zaskoczyła mnie fabułą, powieści nie dopracowywała szczegółowo, ale uważam, że nie jest to zły utwór...
...chociaż autorka napisała powieść  pobieżnie, ogólnikowo i nie całkiem wgłębiła się w temat.

"Zawsze stanę przy tobie" to powieść pokazująca brak porozumienia pomiędzy nastolatkami a rodzicami. Nie zawsze rodzice dobrze odczytują zachowanie swoich pociech. Nastolatkowie za to nie zawsze potrafią poprosić o pomoc, rozmowę - tak ja odczytałam przekaz autorki.
Ogólnie oceniam powieść dobrze, choć autorka mogła się bardziej postarać.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga