11 lut 2019

PODWÓJNA POKUSA

Krista&Becca Ritchie
Wydawnictwo: W.A.B
Premiera: styczeń 2019
Cykl: Addicted (tom 2)
Stron: 557

Pamiętacie może jak jesienią opisywałam historię Lily o Lo...pary młodych ludzi, których życiem rządziły nałogi? Dla przypomnienia wspomnę, że chodzi mi o powieść "Podwójna namiętność"...Para bohaterów ukrywała swoje słabości...Niestety przyszedł czas, że musieli się z nimi zmierzyć...I jak im poszło?

Lo powraca z odwyku a Lily choć dawała sobie radę sama, to po powrocie Lo jest jej trudniej walczyć z uzależnieniem od seksu. Obydwoje już nie udają pary lecz są nią naprawdę, a to potęguje słabość Lily.
Dodatkowo zmartwień przysparza im anonimowy osobnik, który wysyła wiadomości tekstowe z groźbami, że ujawni uzależnienie Lily. A to może okazać się katastrofalne dla obu rodzin i ich firm.
Czy Lily i Lo pokonają zagrożenie, czy może poniosą porażkę?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że "Podwójna pokusa" to zwykła, pusta, przepełniona scenami łóżkowymi powieść...tytuł, okładka robią taki zarys fabuły. Niestety jest to mylne - faktycznie jest to książka o podłożu erotycznym, ale scen zbliżeniowych nie ma za wiele, jest natomiast walka...

Każdy z nas wie, że uzależnienie obojętnie jakie jest trudne do pokonania, dlatego też pisarki najbardziej skupiły się na tym etapie - walce z uzależnieniem.
Bardzo dużo czasu poświęciły pokazaniu jak trudno jest pokonać swoje nałogi, jak wiele pokus czai się za rogiem i wyskakuje aby osłabić siłę walki. Dodatkowo ludzie lubią wykorzystywać naszą słabość, aby się zemścić. A to nie sprzyja poprawie samopoczucia osoby walczącej.
Autorki pokazały też jak ważna jest przyjaźń i wsparcie bliskich.
W powieści można doszukać się jeszcze wielu innych, ważnych wątków.

"Podwójna pokusa" to powieść, którą czyta się szybko, z dużym zaciekawieniem a chwilami w napięciu. Fabuła wciąga, przez cały czas trzyma się kciuki za bohaterów, za powodzenie ich walki.
Tempo wydarzeń nie jest za szybkie i to można uznać za minus, jednak z drugiej strony autorki bardzo szczegółowo opisywały zdarzenia i łatwiej można się wczuć w daną postać.
Szybciej rozgrywa się zakończenie...

Narracja jest dwubiegunowa, na przemian czytelnik wskakuje w postać Lo lub Lily, dzięki temu łatwiej zrozumieć ich lęki i słabości.
Kreacja obu postaci jest bardzo dobra, dlatego też już od początku odczuwa się do nich sympatię. Plusem są też ich wady i dzięki temu są bardziej realni i dostępni.

Tak więc jeśli jesteście ciekawi jak zakończy się walka bohaterów, czy odkryją prześladowcę, czy będą razem... śmiało sięgajcie po "Podwójną pokusę". Tom drugi jest bardziej dopracowany i skupia się na ważnych rzeczach a nie błahostkach, tak jak jedynka.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa W.A.B
11 komentarzy:

 1. Wszystkie erotyki, które dotychczas czytałam były... no po prostu erotykami - napakowane seksem, rozterkami miłosnymi i tyle. Dlatego z chęcią przeczytałabym erotyk, który ma w sobie coś więcej. Raczej pochylę się nad tą serią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że drugi tom jest bardziej dopracowany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopisuję do listy lektur na wakacje. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w domu i przelozylam czytanie tej serii na kolejny miesiąc. Jestem ciekawa czy tez mi sie spodoba :-]

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie nie rozumiem popularności erotyków. Mam za sobą przeczytanych kilka książek tego typu i zawsze mnie irytowały. Ale z drugiej strony każdy ma swój gust i ktoś może nie rozumieć tego, jak mogę czytać takie, a nie inne książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Boziu, do mnie trafił ten badziew, a już pierwsza część była tragiczna. Żebym ja chociaż chciała to przeczytać. Styl jest straszny, forma jeszcze gorsza. Mówię stanowcze Nie

  OdpowiedzUsuń
 7. Również uważam, że druga część jest lepiej dopracowana :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam tę część i poprzednią w planach. O uzależnieniu czytałam tylko w jednej książce Twoim śladem i jestem do tej pory zakochana, także i w tych książkach chcę zobaczyć jak radzą sobie bohaterowie. Także, książki są na mojej liście. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jeszcze nie czytałam pierwszego tomu :c
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Cześć.
  Pisałam do Ciebie maila, ale nie otrzymałam wiadomości, więc spróbuję napisać tutaj publicznie, bo zależy mi na tym.
  Chciałabym prosić o zareklamowanie mojej II edycji przedwojennego konkursu literackiego „Już nie zapomnisz mnie”. Uczestnik może napisać pracę w dowolnym klimacie i gatunku, więc ma duże pole do popisu. Wystarczy obudzić swoją wyobraźnię. Do wygrania są cenne nagrody, m.in. książki, gazety i płyty CD. I edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem.
  https://przedwojenny-konkurs.blogspot.com
  Niech pamięć o przedwojennych artystach trwa, a osoby lubiące pisać – doskonalą swoje pióro pisarskie. W zamian mogę dodać link do Twojego bloga u siebie w zakładce "Współpraca" w ramach podziękowań.
  Grafiki reklamujące konkurs: http://przedwojenny-konkurs.blogspot.com/2018/10/bannery-konkursowe-ii-edycja.html
  Jeśli zgodzisz się zareklamować konkurs, odezwij się do mnie na maila przedwojenny.konkurs@gmail.com

  Ślę serdeczne pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga