5 cze 2012

Pamiętniki wampirów Księga III - Smith L.J.
Pamiętniki wampirów Księga III
Autor: L.J. Smith
Wydawca: Amber Wydawnictwo
Numer wydania: I
 Data premiery: 2010-09-09


 
L.J Smith stworzyła cykl, na podstawie którego, powstał znany serial pod tym samym tytułem. Księga trzecia zatytułowana ‘Dusze cieni” jest najdłuższą  i chyba najciekawszą częścią.

Elena i Damon wyruszają na ratunek Stefano, który został uwięziony przez lisołaki. Muszą odnaleźć  klucz, do jego celi. W wędrówce do Mrocznego wymiaru towarzyszą im Bonnie i Meredith. Kraina ciemności kryje w sobie wiele niebezpieczeństw i dziewczyny w ludzkiej postaci są szczególnie narażone na śmierć. Elena przez swój temperament, sprowadza na siebie i przyjaciół zagrożenie.
  Podczas wędrówki po Mrocznym wymiarze, Elena uświadamia sobie, jakimi uczuciami darzy Damona, walczy z nimi, jednak częściej ulega pokusie.

Czy uda im się uratować Stefano?  Czy zdołają uciec z Mrocznego wymiaru ? Uczucie do którego z braci okaże się silniejsze? Te i inne pytania kłębią się podczas czytania.

Księga III jest pełna nieoczekiwanych wydarzeń. Autorka przenosi czytelnika do mrocznej krainy, pełnej demonów, wampirów i innych istot. Tym razem pisarka w dużej części skupiła się na akcji. Ciągle się coś dzieje. Wprowadziła także wiele nowych, interesujących postaci.
Akcja zaciekawia, gdyż nie ma w niej nawiązań do innych historii tego typu.

Pomimo wielu plusów, autorce nadal nie udało się obudzić uczuć u czytelnika. Więź z bohaterami też jest słaba.
Styl autorki zmusza czytelnika w pewnym momencie do przerwania czytania, gdyż zaczyna ono męczyć. Potrzeba chwili odpoczynki, aby wrócić do lektury.

Uważam, że „ Dusze cieni” są najlepszą częścią. Zakończenie wprowadziło mnie w osłupienie. Na pewno nie tego się spodziewałam. Dużo uwagi skupia się na Damonie, a jest to postać, którą najbardziej, że tak napiszę polubiłam.
Tak naprawdę nie wiem czy chce przeczytać kolejną część. Wydaje mi się, że historia powinna zostać już zakończana.

Powracając do serialu, to jest to całkiem inna historia. Sięgają po książkę nie spodziewałam się takiej przepaści, pomiędzy powieścią, a jej ekranizacją. Jednak, aby w pełni zrozumieć różnice, trzeba zapoznać się z treścią książek.

Zapraszam do lektury.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga