19 paź 2014

LEŚNY PRZYJACIEL

Autor: Elżbieta Lomnic
Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 2014
Moja ocena: 4/6
Pewnego lata Tomkowi, przebywającemu w ośrodku wczasowym, udaje się oswoić sympatycznego leśnego gryzonia. Coraz śmielsze zwierzątko przywiązuje się do chłopca, który codziennie czeka na nie ze smakołykami.źródło


Każdy z Nas pragnie wpoić swojemu dziecku tolerancje do istot żywych i nie ważnie, czy to do człowieka, czy zwierzęcia. Często też szukamy pozycji, które w magiczny sposób także przekazują dziecku tę wartość.

"Leśny przyjaciel" to jedna z takich opowieści. Książeczka opowiada historię chłopca, który zaprzyjaźnia się z wiewiórką. Pokazuje wieź tych dwóch istot, które się różnią a zarazem tak dobrze rozumieją.

Opowieść, choć krótka, to pokazuje jak ważna jest przyjaźń i nie ważne, czy to z człowiekiem, czy zwierzęciem - ważne, aby istniała.
Dodatkowo historyjka przybliża dzieciom obraz wiewiórek - niezwykłych, małych, leśnych istot.

Książka, ma w sobie mało treści i to jej wada. Autorka dość ogólnikowo potraktowała wydarzenia, przez to brakuje całej opowieści klimatu. Zakończenie jest pouczające, z morałem, ale niestety duża prostota tej historii nie pozostanie na długo w pamięci dziecka.

Jeśli chodzi o stronę graficzną (w książka dla dzieci zwracam na to szczególną uwagę) jest bardzo dobrze. Okładka twarda, obrazki kolorowe, plastyczne, pobudzające wyobraźnię dziecka i duża czcionka.

"Leśny przyjaciel" to książeczka, którą mogę polecić szczególnie dzieciom w wieku przedszkolnym -  - jest krótka i prosta. Dzięki niej, być może już od najmłodszych lat nauczą się tolerancji i wrażliwości.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: Novae Res

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Klucznik

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga