8 paź 2014

KRÓLOWA CIERNI

Autor: Richelle Mead
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2011
Czarna Łabędzica tom 2
Moja ocena: +4/6
Seksowna i niebezpieczna łowczyni paranormali najpierw się zakochała. Potem została królową. Ale to dopiero początek jej kłopotów… źródło

W książce "Córka burzy" poznajemy Eugenię - w której żyłach płynie ogromna moc. Bohaterka przeszła wiele, nim ją w sobie odkryła i dowiedziała się prawdy o pochodzeniu. Została także królową Kraju Cierni...
Jako królowa częściej musi przebywać w Tamtym Świecie. Niestety ten fakt jej nie uszczęśliwia. Musi zadbać i królestwo i swoich poddanych. Gdy z jej kraju zostają uprowadzone młode dziewczyny, Eugenia stara się odkryć prawdę, tym samym popada w duże kłopoty.
Czy ujdzie z życiem?
Dodatkowym problemem Eugenii jest jej życie miłosne. Kocha dwóch mężczyzn?
 Który okaże się jej godny?

Eugenia, choć popełnia wiele błędów, jest odważną bohaterką. Często ryzykuje swoje życie, aby ocalić innych, nie jest obojętna na cierpienie i ból. Niestety sama popada w tarapaty i zostaje skrzywdzona.
Eugenię polubiłam już w pierwszej części serii, tym bardziej odczułam jej rozterki, rozczarowanie i zniewagę.

Kontynuacja losów Eugenii, jest rozwinięta na dobrym poziomie. Bardzo szybko ponownie wkroczyłam do tego magicznego świata, który wzbudza wiele emocji, czasem zaskakuje a innym razem smuci.

Poznawanie treści jest szybkie - lekki styl autorki, dynamiczna akcja, dużo wątków, spójność treści. Troszeczkę zabrakło mi większego realizmu, ale nadrabia to mocno odczuwalny klimat.

Wspomniałam o  wielu wątkach - w jednym z nich, autorka porusza trudny temat - gwałtu i "handel żywym towarem". Autorka dość obronną ręką wyszła z tych zganień.

Wspomnę też, że treść ma w sobie sceny "zbliżeń", co za tym idzie ma elementy literatury erotycznej.
Niektóre z nich są odważne, szczegółowe. Osoby, które nie lubią takiej literatury mogą być lekko zażenowane. Jednak nie ma dużo takich scen i nie mają wpływu na główne wątki.

"Królowa Cierni" to dobra kontynuacja, która zaciekawia, zaskakuje czasem szokuje. Przepełniona magicznym klimatem. Jest to seria, którą warto kontynuować.

Książka bierze udział w wyzwaniu: 
Czytam Fantastykę
Klucznik 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga