12 mar 2017

KRÓLOWA I FAWORYTKA

Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 2015
Cykl: Selekcja tom 3.5
Stron: 208

W przeważającej mierze, czytając powieść poznajemy szczegółowo losy głównych bohaterów. Postacie drugoplanowe, po wykonaniu swojego zadania znikają ze sceny i rzadko wiadomo co się z nimi dzieje. Kiera Cass posunęła się o krok dalej i stworzyła opowiadania, które dają zarys losów drugoplanowych bohaterów.

"Królowa i faworytka" to zbiór kilku opowiań. Pierwsze z nich to  "Królowa". Z tej opowieści dowiadujemy się jak przebiegały eliminacje  Amberly i Clarksona - rodziców Maxona. Dzięki temu opowiadaniu autorka lekko obroniła Clarksona, którego w "Rywalkach" poznajemy jako tyrana i złego ojca.
Druga historia "Faworytka" dotyczy Marlee, która została ukarana, za to, że pokochała gwardzistę. Poprzez to opowiadanie poznajemy początki miłości Marlee i Cartera oraz co się z nimi działo, po ich karze.
Kolejne opowiadania dotyczą kilku innych uczestniczek Eliminacji oraz jak potoczyły się ich losy po odesłaniu z pałacu. Literatka pisze lekko, zwięźle i klimatycznie

Wszystkie opowiadania czytało mi się bardzo dobrze z dużym zainteresowaniem. Fakt, że krótkie formy pozostawiają lekki niedosyt, to jednak lubię je czytać. Autorka dobrze dopracowała opisane historie. 
Nie planowałam kontynuowania cyklu, gdyż losy córki Maxona i Ami mniej mnie zainteresowały, to po tych opowiadaniach mam ochotę powrócić do świata, który kreuje Cass.

Cóż mogę powiedzieć. Dobry dodatek do cyklu. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga