23 mar 2017

ŚWIAT CZAROWNIC

Autor: Andre Norton
Wydanie z 2012 r
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cykl: Cykl Estcarp (tom 1)
Stron: 332
Czy masz czasem ochotę rzucić wszytko i uciec, gdzie nikt Cię nie znajdzie. Schronić się w świecie, który wybierze twoja wewnętrzna natura, dusza? Ja czasem bym chciała tak zniknąć, ale gdybym miała trafić do świata takiego jak Simon, to raczej wolę zostać tu gdzie jestem.


Simon dostaje szansę, aby uciec od swoich wrogów. Nie wie jednak, że godząc się na to trafi do innego świata. Simon trafia do magicznej krainy i już na początku ratuje kobietę z opałów. Jak się okazuje młoda dziewczyna jest czarownicą pochodzącą z Estcarp. Simon dowiaduje się, że kraina do której trafił jest w stanie wojny, jednak wróg ma tajemniczą moc, z którą nie radzą sobie nawet czarownice. Dodatkowo mężczyzna odkrywa w sobie też zalążki Mocy magicznej.
Czy dzięki pomocy Simona Świat Starej Rasy będzie miał szanse na zwycięstwo?

Lubię fantastykę, ale fantasty mniej. Jakoś światy, w których dominuje magia, czarownice i wojny słabiej mnie wciąga, jednak po powieść skusiłam się z ciekawości, gdyż należny ona do klasyki fantastyki.
 Andre Norton czyli Alice Mary Norton jest okrzyknięta Matką Fantastyki, więc musiałam dowiedzieć się, czym sobie zasłużyła na ten tytuł.

Autorka powieść napisała bardzo zgrabnie. Ciekawie przedstawiła krainę, do której zaprasza czytelników. Fabułę zaopatrzyła w wielu interesujących, barwnych i zróżnicowanych bohaterów.
Autorka w ciekawy sposób rozbudowuje wydarzenia. Nie rozwleka ich, ale dba o szczegóły i dobrze wprowadza wszystkie elementy. 
Literatka nie tworzy wątków miłosnych, może leciutki zarys, więc nie jest to słodka historia, lecz opowieść o przetrwaniu starych tradycji.

Tempo akcji nie jest szybkie, ale podczas czytania nie odczuwa się nudy. Tak jak to bywa przy pierwszych tomach jest to dobre wprowadzenie do dalszych części. Autorka dobitnie przedstawia sytuację polityczną jaka panuje w świecie jaki wykreowała. Dodatkowo miesza elementy magiczne z wynalazkami współczesnymi.

"Świat czarownic" to dobrze napisany utwór, który zabiera czytelnika do magicznego świata, w którym niestety toczy się wojna. Fanom takiej literatury powieść powinna przypaść go gustu. Ja z czasem zapewne sięgnę po kolejną część.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga