4 sie 2017

ZŁY ROMEO

Autor: Leisa Rayven
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: marzec 2017
Cykl: Starcrossed (tom 1)
Stron: 435

Pierwsza miłość jest uczuciem, które zostaje z nami do końca. Czasem są to tylko wspomnienia, tego uczucia, innym razem osoba, którą obdarzyliśmy tym uczuciem jest z nami przez lata. Czasem niestety pierwsza miłość kojarzy się z bólem, który niszczy przyszłość...

Cassie bardzo szybko zakochała się w Ethanie, który niestety był chłopakiem zamkniętym w sobie. Jako para na deskach teatru prezentowali się cudnie, ale też pasowali do siebie poza sceną. Byli ze sobą...aż Ethan postanowił zostawić Cassie w najmniej odpowiednim momencie.
Po latach kariera aktorska obydwojga nabrała tempa, jednak życie osobiste nie prezentowało się w kolorach. Ethan zrozumiał swój błąd i za wszelką cenę starał się odzyskać Cassie. Jednak czy Cassie będzie w stanie przebaczyć Ethanowi dwukrotne złamanie serca?

"Zły Romeo" to bardzo cukierkowa powieść. Podłoże emocjonalne rodzi się już po przeczytaniu kilku stron i ten sentymentalizm oraz lekka płaczliwość towarzyszy czytaniu do końca.
Autorka bardzo dobrze manewruje piórem i wydarzeniami uderzając w wrażliwe struny romantyków.
W trakcie poznawania treści budzą się do życia też te mniej przyjemne wrażenia. Często odczuwałam irytację "napaleniem" Cassie na Ethana - bohaterka miała wręcz obsesję na jego puncie.

Fabuła nie jest ułożona chronologicznie, ale za to twórczyni do końca trzyma moment kulminacyjny - czyli dlaczego i kiedy Ethan zostawia Cassie po raz pierwszy.
Wracając do chronologii w treści na przemian mamy wydarzenia dotyczące teraźniejszości oraz przeszłości. Wszystko jest jednak tak skonstruowane, że nie odczuwa się zagubienia.

Bohaterowie są ciekawi, aczkolwiek Cassie chwilami irytuje a Ethana miałam ochotę ściągnąć na ziemię. Postacie drugoplanowe są niestety tylko pionkami, które nie odgrywają znaczącej roli.

Rayven pisze proso, przejrzycie. Buduje napięcie, podłoże emocjonalne, kreuje naturalnych, sympatycznych bohaterów. Coś czuje, że autorka będzie na liście  moich ulubionych pisarzy

"Zły Romeo" to powieść, która wzbudza wiele emocji. Czytanie powieści było w moim przypadku błyskawiczne. Dzięki opisanej historii można odlecieć na kilka godzin. Powieść idealna na ciepłe, letnie wieczory.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga