24 lut 2012

Ogród ciemności - Anne Frasier
Ogród ciemności
Autor: Anne Frasier
Wydawnictwo:  Amber
Tytuł oryginalny: Garden of Darkness
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 240
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324131914
Wydanie: I

Anne Frasier jest amerykańską pisarką thrillerów psychologicznych o tajemnicach ludzkiego umysłu. Na rynku pojawiły się utwory autorki takie jak – „ Śmiertelny sen”, „Zabawa w śmierć”, ‘ Zew nieśmiertelności” i jego kontynuacja „ Ogród ciemności”

W miejscowości Tuonela w muzeum zostaje wystawione ciało legendarnego wampira. Do miejscowości zjeżdżają turyści i ekipy telewizyjne. Wszystko komplikuje się gdy ginie dwie osoby. Ich ciała zostają obdarte ze skóry. Pierwszym podejrzanym staje się Evan – mężczyzna wrażliwy na światło słoneczne i przez mieszkańców uważany za wampira.
Rachel Burton – patolog i koroner – która spodziewa się dziecka musi wyjaśnić sprawę. Gdy dowiaduje się prawdy o swoich przodkach musi stawić czoło zmartwychwstałemu wampirowi, który pragnie zemsty na niej i jej dziecku.

„Ogród ciemności” to fascynująca książka opowiadająca historię miejscowości przesiąkniętej złem, trzymającej rodowitych mieszkańców na swoim terytorium. Ludzi często słyszących odgłosy zmarłych – duchów szukających ciał do życia. Historia o grupie młodych studentów nieświadomych niebezpieczeństwa jakie kryje miasto.

Autorka tworzy klimat odpowiedni do utworu – mroczny, tajemniczy i pełen grozy. W odpowiedni sposób trzyma czytelnika w napięciu, podkręcając jego ciekawość nietypowymi wydarzeniami. W wizjach autorki wampiry są trochę inaczej widziane.
Książka jest mieszanką kryminału i horroru o podłożu psychologicznym.
 Autorka używa krótkich zdań oznajmujących i to tworzy ciekawe czytanie. Narracja jest kolejnym interesującym elementem, gdyż czytelnik jest osobą uczestniczącą w wydarzeniach dzięki postaci Kristin ( pierwsza osoba) i obserwatorem poprzez innych bohaterów.

Pomimo że jest to kontynuacja, to nie znając wydarzeń z pierwszej części czytelnik nie gubi się. Jest mało powiązań, bieg wydarzę toczy się tak jakby oddzielnie.
Książka nie należy do łatwej i lekkiej literatury.

Osobiście utwór podszedł mi go gustu. Czytałam z zainteresowaniem i lekkim odczuciem strachu. Wydarzenia są jasno określone, a bohaterowie to zaskakujące postacie. Sam początek jest intrygujący i zachęca do poznania dalszych wydarzeń. Może nie jest to genialna powieść, ale zaliczyć można ją do dobrych.
Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia mrocznego miasta, gdzie ludzkie skóry chodzą swobodnie, a w lasach mieszkają zbłąkane dusze.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga