30 lis 2011

Akademia mroku - kilka słów o książce

Wydawca: MAK Verlag
Okładka miękka
 Data premiery: 2011-05-16


Akademia mroku jest moją pierwszą książką Gabrielli Poole. Jak się okazuje jest to pseudonim znanej pisarki Gillian Philips. Stworzyła ona cykl powieści dla młodzieży pt. Darke Academy. Zawodowo zaczęła pisać w 2001r , gdy wróciła do Szkocji.


 Główną bohaterką jest Cassie Bell, która otrzymała stypendium w Akademii Darke`a, w Paryżu. Podczas pobytu na uczelni zaprzyjaźnia się ze swoją współlokatorką Issabelą Caruso, która wprowadziła ją w akademicki świat.  Bohaterka, jednak całą swoją uwagę zwróciła na grupkę uczniów, którzy mieli szczególne przywileje i byli nazywani Wybranymi. Zbytnia ciekawość Cassi doprowadza do odkrycia tajemnic, które zmieniły jej życie.

Akademia mroku, to książka na jedno popołudnie. Akcja toczy się w bardzo szybkim tempie. Autorka nie skupiała się na opisach, tworzeniu klimatu, a jedynie na wydarzeniach. Na ogół lubię takie książki, ale tym razem akcja jest zbyt szybka. Między czytelnikiem, a bohaterką nie powstaje żadna więź. Czytelnik staje się jedynie obserwatorem wydarzeń, nie bierze w nich udziału. Chwila nieuwagi zmuszała go do cofania się w czytaniu.
Sposób napisania daje także wiele do życzenia. Dialogi są proste, a czasami nawet suche, bez polotu, tak jakby pisane, aby coś napisać.
 Wątek miłosny jest także pogmatwany. Bez większych wzlotów, a później zakończenie tak jakby wyrwane z kontekstu.
Książki nie można zaliczyć do kategorii „zachwycająca” , jednak ma istotny plus, który przekonał mnie do sięgnięcia po kolejną część. Zaciekawia. Chociaż  wykonanie nie zachęca do czytania, to jednak autorce udało się tak zaplątać wydarzenia, że nie łatwo domyśleć się kim są Wybrańcy i jakich tajemnic strzegą.

Dla zainteresowanych – miłego czytani.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga