6 gru 2011

Akademia mroku część 2

Akademia mroku część 2
wydawnictwo: MAK Verlag
data wydania:16 sierpień 2011

„Akademia mroku” – Więzy krwi to kontynuacja przygód Cessi Bell stypendystki, która trafia do Akademi Dark`a.
 Akademia w drugim semestrze przenosi się do Nowego Jorku. Cassi zostaje członkinią Wybranych, ale nie jest w pełni akceptowana. Duch Estelle, z którym tylko po części została połączona, z każdym dniem staje się coraz bardziej głodny, tym samym utrudnia dziewczynie funkcjonowanie. Cassi ma dwa wyjscia - albo nauczy się pożywiać, albo umrze.
Pomimo trudności z Estelle, życie bohaterki zaczyna nabierać jasnych kolorów. Jednak radość nie trwa zbyt długo, na drodze staje Katerina – dziewczyna pragnąca zemsty.
Dla Cassi na powrót nastają trudne czasy. Spotkanie z Radą Starszych, nowe moce nad którymi musi panować, zdrada chłopaka, odkrycie kolejnych tajemnic, bezpośrednia walka o życie przyjaciół. Wszystkie te wydarzenia mają wpływ na dalsze losy bohaterki.  

Autorka tak jak w poprzedniej części skupia się na akcji i biegu wydarzeń, z tą różnicą, że zwolniła tempo. Bardziej wyszczególniła istotne dla sprawy wątki. Daje czytelnikowi możliwość wyrobienia sobie zdania o każdym bohaterze. 
Poprzez wolniejszy bieg wydarzeń pisarka udzieliła odpowiedzi na rodzące się pytania, rozjaśnia sytuację Wybranych, ujawnia siły duchów, a co ważniejsze cel Akademii.
Książka napisana jest językiem młodzieżowym, co sprawia, że powieść czyta się jednym tchem, zapominając o reszcie świata.
 Jako że na ogół kontynuacje są mniej ciekawe, bardziej wymuszone wymogami rynku, tym razem okazało się inaczej. Druga część jest dużo lepsza, bardziej wciągającą i niosąca niedosyt.
Tym razem mogę powiedzieć, że książka wywarła na mnie większe wrażenie niż pierwsza część - polubiłam bohaterkę.
Kontynuacja sprawiła, że zaczęłam przekonywać się do autorki.
 Cóż mi zostało czekać na tłumaczenie trzeciej części, aby dowiedzieć się o dalszych losach Cassi i Akademii.

Dla zainteresowanych – miłej lektury.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga