4 kwi 2013

"Demony.Pokusa" - Lisa Desrochers

Autor:Lisa Desrochers
Tytuł: Demony.Pokusa
Wydawnictwo:  Dolnośląskie
Ilość stron: 368
Seria: Demony
"Demony - Pokusa" to jedna z książek, o której mogę rzec, że marzyłam. Głównym powodem mojego zainteresowania jest temat aniołów,  który wręcz uwielbiam.

Frannie, jest wyjątkową dziewczyną, ważną dla Piekła. Lucyfer, aby ją pozyskać wysyła na ziemię demona Luca, który ma ją naznaczyć. Jednak sprawa się komplikuje, gdyż w demonie zaczynają budzić się uczucia, których nie powinien czuć. Na drodze Luca staje Gabriel, który chroni Frannie, i który ma za zadanie naznaczenie jej dla Nieba.
Którego z aniołów wybierze? Dla, którego świata zostanie naznaczona?

Temat powieści jest być może oklepany i znany, a więc walka dobra ze złe, trójkącik miłosny, przemiana bohaterów, a jednak książka wnosi wiele ciekawych elementów, które pochłaniają uwagę czytelnika.
Czytanie jest szybkie i wciągające. Historia głównych bohaterów jest pogmatwana. Frannie stoi przed trudnym wyborem. Jest zmieszana i skołowana. Aktorce w dużej mierze udaje się przekazać dylemat postaci. Bohaterka nie jest także naiwną istotą, jest twarda, buntownicza i ma swoje sekrety.

W powieści jest wiele tajemnic, niedomówień, które odkrywa się z biegiem wydarzeń. Klimat sekretów wzmacnia ciekawość i zmusza do pochłaniania treści. Bardzo tajemniczą postacią jest Gabriel, ponieważ narracja go omija, czyli...
Aktorka pisze w narracji pierwszoosobowej, swoją uwagę skupia na Frannie i Lucku i to właśnie czytelnik siedzi w ich głowach, natomiast Gabriel jest neutralny, nie wiele o nim wiemy i mało go poznajemy.

Tempo akcji jest umiarkowane, ciągłe wydarzenia nie pozwalają na nudę. Autorka także nie przytłacza opisami. Język jest prosty, nie ma w nim wulgaryzmów. Tworzy się ciekawy klimat, a chwilami nawet budzą się uspane emocje.
Trudno jest przewidzieć wydarzenia, autorka kombinuje, jednak pomimo tego chwilami niektóre zdarzenia wydają się proste i płytkie.
Podczas czytania odczuwa się ciekawość, trudno odłożyć książkę na półkę, ale chwilami jednak trzeba odpocząć od wydarzeń.

"Demony - Pokusa" jest powieścią, która łączy w sobie wszystkie znaczące elementy - miłość, walkę, tajemnice, ciekawość i przyjaźń, ale w mniejszym stopniu. Czyta się szybko, z zaciekawieniem, zaskakuje, chwilami wzbudza emocje.

moja ocena 5/6

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości grupy wydawniczej
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga