7 kwi 2013

Nie samym czytaniem człowiek żyje


Od dziś, raz w tygodniu będą u mnie pojawiać się luźne posty na  różne tematy. Razem ze mną w akcji bierze udział dwie inne blogerki Kiti i Kruszynka.

W tym tygodniu temat dotyczy naszych pasji - pomijając czytanie.


Nie samym czytaniem człowiek żyje. Mam jeszcze jedną pasję, a prowadzenie bloga w dużej mierze mi pomaga ją realizować.  Czyli maja druga pasja to pisanie.
  
Recenzje i wyrażanie zdania poprzez ich tworzenie pomagają mi szlifować swój warsztat. Pisze nie tylko opinie o książkach, w swoich szufladach mam pełno notatek, szkiców opowiadań, a nawet i mam jedną dłuższą wersję, którą mogę mianować nazwą powieści.  Niestety ograniczenia czasowe nie pozwalają mi ją do końca dopracować, dopieścić, natomiast czytanie daje mi szanse odszukania drogi, którą powinna podążać tworząc swoje historie.

Tworzenie, wymyślanie historii nie jest dla mnie trudne, od dziecka moja głowa była pełna pomysłów i bajkowych historii, na drodze staje mi mój styl, nad którym ciężko pracuje.

Zastanawiam się także nad pisaniem próbnych, szufladkowych artykułów. Jestem gadułą, mam zawsze dużo do powiedzenia na każdy temat, ale najgorsza jestem, gdy mnie coś interesuje, wówczas rozmówce zalewam potokiem pytań. Kiedyś ktoś mi powiedział, że minęłam się z przeznaczeniem i zamiast ekonomi powinnam wybrać dziennikarstwo. Czasu nie cofnę, ale coś w tym jest.
Być może kiedyś mi się uda i moja pasja zmieni się w coś więcej.

A wy jakie macie pasje, które nadają sens waszemu życiu?


Post na ten temat ukazał się także u :

Book and cooking
Recenzje Kiti
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga