12 kwi 2013

"Doświadczenia poza ciałem" - Graham Nicholls

Autor: Graham Nicholls
Tytuł: Doświadczenia poza ciałem
Wydawnictwo: StudioAstropsychologii
Premiera:  2013
Ilość stron: 280
Nie raz w radiu, telewizji słyszałam o historiach ludzi, którzy opowiadali o przeżyciach poza ciałem, o tym jak i "duch" unosił się w powietrzu. Często skutkiem opuszczenia  ciało był wypadek, czy inne zdarzenie. Natomiast Graham Nichollson świadomie opuszcza swoje ciało.

 W swojej książce "Doświadczenia poza ciałem" opisuje takie zdarzenia. Poza tym także  wprowadza czytelnika w świat "paranormalny".

W książce objaśnia znaczenie  niektórych stanów podświadomości, porusza spostrzeżenia naukowe, ale nie wszystkie zdarzenia są możliwe do zbadania przez naukowców, tak jak nie wszystkim udaje się oddzielić ciało od świadomości. Są ludzie, którzy  nie wierzą w zjawiska o jakich pisze autor i zalicza do grono sceptyków. Oczywiście autor też poświęcił im swój czas i wyraził swoje zdanie na temat ich prac.

Autor w książce opisuje także techniki umożliwiające opuszczanie ciała. Czytelnikowi zainteresowanemu takimi zjawiskami i doświadczeniami oferuje test, który ma na celu wybór odpowiedniej metody, określenie stanu zdrowia jak i odkrycie i pozbycie się lęków, które uniemożliwiają powodzenie podróży astralnej.
Ciekawym etapem są pytania, na które autor odpowiada. Uprzedza czytelnika i jako doświadczony wykładowca, znawca podróży poza ciałem wie co najbardziej ciekawi potencjalnych, chętnych uczestników.

Na końcu umieszczony został słownik wyjaśniający znaczenie poszczególnych określeń naukowych, czy nazwiska znaczących osób. Tak jak wspominałam wcześniej autor także przedstawia techniki, jakim można osiągnąć podróż poza ciało - krok za korkiem opisuje co trzeba robić, aby taka podróż się udała. Na pewno nie jest to łatwe zadanie, ale możliwe. Autor sam jest częstym uczestnikiem takich doświadczeń i w jego mniemaniu jest to coś bardzo pouczającego i uspokajającego.

Ze względu na moje zainteresowania najbardziej zaciekawił mnie rozdział poświęcony życiu po śmierci, oraz fragmenty związane z doświadczeniami poza czasem.

Książkę mogę polecić osobom, które są zainteresowane takimi podróżami, nie boją się i są skłonne do "ryzyka". Ja niestety do nich nie należę i raczej nie skorzystam z rad autora. Osoby, które interesują się raczej innymi zjawiskami nie będą zainteresowane zawartością książki. Nie należy ona także do lekkich lektur, ma w sobie elementy naukowe.

Moja ocena 4/6

Książkę otrzymałam od wydawnictwa:
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga