27 paź 2013

Wampiry w literaturze.

Wampiry, któż nie zna tych istot... w  ostatnich latach stały się bardzo ważnymi bohaterami literackimi. Począwszy od istot krwiożerczych a skończywszy na  łagodnych, zakochujących się w ludziach i żywiących krwią zwierząt... Wampiry przeszły wielką transformacje a tym samym stały się ulubieńcami czytelników.
W ostatnich latach powstało wiele serii, cykli o wampirzej tematyce, na podstawie książek nagrano wiele kultowych filmów.
Sama jestem osobą, która uwielbia te postacie a książki o nich, są dla mnie rarytasem. Rynek jest przesiąknięty różnymi historiami, legendami z nimi związanymi.
Obecnie odgrywają istotną rolę w literaturze i nie wyobrażam sobie, aby miały zniknąć ze świata fantastyki. Nie zaprzeczę, że czasami zastanawiam się co nowego pisarze stworzą na ich temat. Czy jeszcze można je jakoś przekształcić i zmienić? Czy nadal będą odgrywać tak ważną rolę w powieściach z gatunku fantastyki? A może czytelnicy przesycą się tymi bohaterami?
Jednak tak czy tak w pamięci czytelników zostanie Dracula, Edward ze Zmierzchu czy bohaterowie serii "Pamiętniki wampirów"...

A wy co sądzicie o wampirach w literaturze?

Post pojawi się także:
Pauliny
Recenzje Kiti
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga