21 paź 2013

POLOWANIE

Pokonać demona to łatwizna. 
O wiele trudniej sprawić, żeby największy podrywacz w szkole myślał tylko o tobie…  
Ciąg dalszy Cieni - o dziewczynie walczącej ze złem w kurorcie pełnym demonów.
Eve dopiero niedawno odkryła swoją magiczną moc, a już czas znów ją wykorzystać – chociaż wolałaby się raczej skupić na flirtowaniu. Luke jest taki słodki, że skutecznie odwraca jej uwagę od sfory demonów. Czy mają przed sobą wspólną przyszłość (zwłaszcza że Luke ma na koncie długą listę dziewczyn, z którymi zdążył się umówić, odkąd pojawił się w liceum)? I czy zdążą się o tym przekonać, skoro ich śladem pędzą piekielne psy?źródło


"Polowanie" już  na samym początku zaciekawia, zaskakuje i tworzy mroczny klimat. Eve wraz z przyjaciółmi musi stawić czoła demonom, o których niewiele zdążyła się dowiedzieć tak jak i czytelnicy poprzedniego tomu... Autorka zmieniła postać mrocznych istot, dzięki temu treść bardziej zaciekawia, nie jest tylko kontynuacją poprzedniego tomu, aczkolwiek wielokrotnie do niego nawiązuje.
W drugiej części, znamy bardziej bohaterów i tym razem pisarka w pewnej mierze skupiła się nie tylko na walce, ale także na wątku miłosnym, który jest tak naprawdę wprowadzeniem do czegoś bardziej romantycznego.

Narracja obejmuje Luke i Eve. Dzięki temu czytelnik jest bardziej zorientowany w sytuacji uczuciowej tych dwóch osób. Taka zmienność jest na plus, gdyż dzięki niej łatwiej wczuć się w fikcyjne postacie, zrozumieć i poznać ich więź.
Nie da się ukryć, że pisarka miłuje się w modzie. Tym razem w mniejszym stopniu,  ale i tak dość widocznym porusza z zagadnienia z nią związane.

Nie mogę powiedzieć, że treść jest trudna w rozszyfrowaniu. W pewnym momencie staje się przewidywalna. Pomimo że autorce udaje się stworzyć zagadkowy klimat, to jednak idzie na łatwiznę -  zagadkę rozwiązałam przed ujawnieniem jej przez pisarkę. Treść w pewnym stopniu jest dramatyczna, gdyż mamy ofiary śmiertelne. Nie są to wielkie straty, ponieważ  nie odgrywają znaczącej roli w opowieści, wcześniej autorka nie zwróciła na nich uwagi. Tak więc nie odczuwa się ich usunięcia.
Język opisanej historii jest bardzo prosty, nawet za  prosty jak na coś z gatunku literackiego. Czytanie jest szybkie, przez większość czasu zaciekawia i nie nudzi. Treść relaksuje i odpręża.

Pomimo że "Polowanie" nie należy do powieści wielkich kategorii poznanie jej było dla mnie przyjemne. Z miłą chęcią poznam kolejne części.

Moja ocena +4/6
Autor: Amy Meredith
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2011
Seria: CienieRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga