11 paź 2013

UKRYTA tom 10

Najwyższa Rada Wampirów poznała wreszcie prawdziwą naturę Neferet, dzięki czemu Zoey i jej przyjaciele nie są już osamotnieni w konfrontacji z rosnącym w siłę złem. Będą jednak potrzebowali wsparcia, bo Neferet nie zamierza poddać się bez walki, a zwarcie szyków okazuje się trudniejsze, niż mogli się spodziewać. Nieodłączne dotąd Bliźniaczki prawie ze sobą nie rozmawiają, a dawny wróg szkoły, Kalona, mimo nieufności wielu osób został mianowany wojownikiem Tanatos. Na domiar złego Zoey traci pewność, czy może ufać swym zmysłom: spojrzawszy przez kamień proroczy na Auroksa, narzędzie w rękach Neferet, zobaczyła coś, czego nie potrafi wyjaśnić samej sobie, a tym bardziej przyjaciołom. Czuje, że zawierzając intuicji, może pokonać zło. Lecz jeśli się pomyli, sprowadzi na Dom Nocy śmiertelne zagrożenie…źródło

"Dom Nocy" jest jednym z dłuższych cykli. Jako jedna z nielicznych nie zrezygnowałam ze śledzenia losów bohaterów, aczkolwiek przychodzi mi to coraz trudniej. Osoby, które tak jak ja dobrnęły do dziesiątej części wiedzą, że wielu bohaterów zostało uśmierconych, a ich miejsce zajęli inni. Sięgając po tę cześć miałam nadzieję, że autorki odpuszczą i dojdzie do ostatecznej konfrontacji między Zoey a Neferet, tak się jednak nie stało, ...ale było blisko.

"Ukryta" niestety nie wnosi zbyt wielu nowości do serii. Autorki nadal kontynuują rozpoczęte wątki, tym razem nie uśmiercają żadnego z bohaterów, ale też i nie dodają nowych. Zdarzenia skupiają się prawie na jednej misji... 

Narracja  tym razem obejmuje kilku bohaterów, jednak nie całkiem przyjęłam taką formę pozytywnie. Z jednej strony daną sytuację widzimy oczami więcej niż jednego bohatera, a z drugiej czytanie prawie tego samego zaczyna nudzić. Ogólnie podczas poznawania treści miałam wrażenie, że losy bohaterów są przedłużane na siłę. Brakuje akcji, obrotności, emocji. Niestety takie odczucia dotyczą także wcześniejszych tomów.
Treść dopracowana jest pod względem szczegółów  opisów... jak dla mnie takie dopracowanie stwarza klimat opisanych miejsc, ale także hamuje tempo akcji.
Całość książki niczym szczególnie nie zaciekawia. Najbardziej zasługujący na plus jest koniec. Ten etap trzyma lekko w napięciu, wywołuje emocje i budzi zaciekawienie.
Styl autorek nie uległ zmianie - język jest nadal prosty, młodzieżowy, lekki w odbiorze i dobry w czytaniu.

Podsumowując dziesiąty tom "Ukryta" nie czuje się rozczarowana. Raczej spodziewałam się, że mnie nie zaskoczy. Miałam cichą nadzieję na zakończenie serii, ale z tego co widzę pojawi się jeszcze kolejna kontynuacja. Treść nie zachwyca, jest raczej spokojna, bez wielkich wzlotów i "nowinek".


Moja ocena:-4/6

Autor:  P.C Cast + K. Cast
WydawnictwoKsiążnica
Premiera: 2013
SeriaDom Nocy

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości pani Małgorzaty i grupy wydawniczej Publicat.


11 komentarzy:

 1. Lubię serię "Dom Nocy" ale stanęłam na 6 tomie i dalej już nie dałam rady. Po pewnym czasie jej tematyka po prostu mi się przejadła i dałam sobie z nią spokój, lecz teraz chętnie znów mam ochotę na wampiry.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja stanęłam na czwartym, albo nawet na trzecim tomie! Nawet nie wiedziałam, że jest już 10! Jak się zmotywuję to przeczytam;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem na którym tomie skończyłam, ale wiem jedno - choć uwielbiam wampirzą tematykę to tego uzbrojonego tasiemca nie dokończę. Znudziła mi się strasznie ta seria, a ciągłe kłopoty miłosne głównej bohaterki dostarczały mi tylko negatywnych emocji :P

  Jestem ciekawa kiedy ta seria się zakończy. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta seria zupełnie mnie nie interesuje:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej się nie skuszę, gdyż pożegnałam się już jakiś czas temu z tą serią.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię tę serię, chyba mam do niej jakiś sentyment. Szkoda tylko, że cisza odnośnie dalszych części w naszym kraju...

  OdpowiedzUsuń
 7. Za mną cztery tomy "Domu Nocy", ale już ciężko mi sięgnąć po kolejne... Nie wiem, czy uda mi się przeczytać wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja przygodę z tą serią zakończyłam na 3 czy 4 tomie i w sumie nie żałuje

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałam tylko pierwszą część i jak na razie nie mam w planach kontynuacji. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeczytałam na razie 3 tomy, nie wiem czy dobrnę do 10, chociaż seria nie jest zła, więc może;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem jakoś negatywnie nastawiona do całej tej serii.

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga