3 paź 2013

"CIENIE" tom I

Autor: Amy Meredith
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2010
Seria: Dotyk Ciemności

Nie miałam w planach rozpoczynania kolejnej serii. Jednak wpadła mi w w oko bardzo interesująca książka pt "Cienie", która okazała się pierwszym tomem  kolejnego cyklu. Tak więc chcąc nie chcąc zaciekawiona treścią musiałam rozpocząć kolejny "serial książkowy".


Eve jest bogatą i popularną dziewczyną. Do miasteczka, w którym mieszka wprowadza się dwóch nowych, przystojnych chłopaków. Jeden jest bardzo tajemniczy, a drugi lubiący zdobycze w postaci dziewczyn. Po jakimś czasie z mieszkańcy miasteczka zaczynają tracić rozum - widzą cienie, które je prześladują. Eva w tym samym czasie odkrywa u siebie tajemnicze moce oraz przeszłość swojej praprababki, która była uważana za wiedźmę.
Jaki wpływ na dziwne zachowanie mieszkańców ma pojawienie się dwóch nowych chłopaków? Czy Eva naprawdę ma moc pokonania demonów?

Treść książki zaczyna się bardzo spokojnie. Poznajemy znaczących bohaterów, odrobinę ich przeszłości i zainteresowania. Mogę stwierdzić, że fikcyjne postacie są nie-najgorzej wykreowane, aczkolwiek nie mogę powiedzieć, że należą do wybitnych osób. Akcja z wątkiem fantastycznym zaczyna się w troszeczkę późniejszym etapie i wprowadzenie do niej jest ciekawe, ale nie jest od razu ujawnione. Tym razem miło było odpocząć od wampirów czy aniołów, bo nie one są tematem książki.

Wydarzenia nie rozgrywają się w szybkim tempie, raczej umiarkowanym z uwzględnieniem szczegółów. Treść nie wnosi do literatury nic nowego, ba nawet wykorzystuje wiele elementów już znanych. Nie przeszkadzało mi to, ponieważ autorka bardzo ciekawie i zagadkowo przedstawiła wydarzenia. Poprzez wprowadzanie czytelnika w błąd stworzyła niezły mętlik w głowie. Podczas czytania czułam się jak policyjny śledczy, który musi rozwiązać zagadkę- kto jest dobry, a kto demoniczny. Nie było łatwo, gdyż poszlaki były mylne. Było to dla mnie bardzo ciekawe, wciągające i dające zapał do dalszego czytania. Nieprzewidywalność i zmyłka zasługuje na plusa.

Styl autorki jest bardzo lekki i prosty, typowo młodzieżowy. Poznawanie treści było czystym relaksem. Często na ustach pojawiał mi się spontaniczny uśmiech, gdyż autorka stworzyła historię z lekkim humorkiem. Czytanie jest bardzo szybkie i wciągające. Treść nie nudzi.

Książka nie należy do wybitnej literatury, chwilami wydaje się płytka, jednak pomimo tego treść przypadła mi do gustu. Czytanie było przyjemne i klimatyczne. Wciągające i zagadkowe. Na pewno zapoznam się z pozostałymi tomami tej serii. Czy polecam? Tak...książka jest relaksująca i dająca do myślenia.

Moja ocena 5/6

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga