6 paź 2013

Promocje: fakt, czy mit?

Promocje - samo słowo już zachęca do obejrzenia oferty, objętej tą nazwą, ale czy wszystkie promocje się opłacają? Czy są zawsze uczciwe? A może to tylko naciąganie klienta!
Cóż, różnie to bywa. Ja często korzystam z promocji jakie robią sklepy wysyłkowe, kody rabatowe też w tym mi pomagają, ale nie zawsze są opłacalne.
Zdarzyło mi się, że promocja na dany produkt była aktywna dopiero, gdy moje zakupy przekroczyły jakąś sumę np. 50 zł i wówczas miałam zniżkę na całość zamówienia. Innym razem zaoferowano mi książkę po połowie ceny, jeżeli kupię dwa produkty z oferty bez zniżek. Często także cena pierwotna jest zawyżana, tylko po to, aby stworzyć niby to promocję 20-30% a tak naprawdę jej nie ma.
Po przeszukaniu ofert kilku księgarń wysyłkowych okazuje się, że czasem książka wychodzi taniej kupując ją bez zniżki w innej księgarni, gdyż mają po prostu niższą marże.

Tak więc niby te promocje są, ale bardzo często okazuje się, że mają jakieś słabe, ukryte strony. Bardzo rzadko zdarza się, że promocja jest naprawdę opłacalna, zyskuje się na niej.
Ja osobiście bardzo dokładnie sprawdzam ostatnio takie oferty.

A wy co sądzicie o promocjach - Faktycznie istnieją czy to tylko mit?

Post pojawił się także:
Recenzje Kiti
Pauliny
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga