25 paź 2013

"GORĄCZKA" tom 3

Tajemnicza epidemia atakuje modny kurort, ale Eve choruje już i bez tego - z miłości.
A tu jeszcze trzeba rozprawić się z demonem...
W Deepdene wybucha epidemia tajemniczej choroby i miasto zostaje objęte kwarantanną. Eve i Luke podejrzewają, że zarazę przywiózł ich nauczyciel, który właśnie wrócił z Egiptu. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu. I między nimi naprawdę zaczyna iskrzyć.
Ale nagle w mieście zaczynają znikać ludzie. Dla Evie jest jasne, że to sprawka demona. Musi po raz kolejny stawić czoła złu, które zagraża jej bliskim. Mieszkańcy są odcięci od świata, a demon może przybierać postać każdego z nich...źródło


"Gorączka" trzeci tom serii "Cienie" jak do tej pory okazał się dla mnie najlepszą częścią. Przede wszystkim autorka za demona wybiera istotę objętą klątwą. Taka tematyka strasznie mnie fascynuje, więc czytanie tej części było niewiarygodnie szybkie. 
Poza tym bardzo ciekawie poprowadziła bieg wydarzeń. Tym razem bohaterowie mają większy orzech do zgryzienia - poznanie demona jest trudniejsze. Końcowa część trzyma w niepewności i napięciu - walka nie jest gładka i delikatna jak w poprzednich częściach. W treści znajduje się także więcej "ostrych" opisów. Sam koniec natomiast szokuje i budzi niedosyt.

 Narracja nie uległa zmianie. Nadal wydarzenia obejmują Luce i Eve. Historia miłosna tych dwojga bohaterów nie została nadto rozwinięta. Raczej ich dylemat "być albo nie być" jest dość drażniący. Wielokrotnie powtarzają się te same lęki, obawy, schematy.   

Nie wiem czy autorka zmieniła swój styl, czy tłumaczenie jest bardziej dokładne. Tym razem nie ma się wrażenia całkowitej "prostoty"...opisy są bardziej dopracowane, język jest plastyczny, przyjemniejszy w odbiorze. Czytanie jest pochłaniające i bardzo szybkie.

"Gorączka" jak dla mnie okazała się bardzo dobrą częścią, Przeczytałam ją w przeciągu kilku godzin. Lekka, pełna akcji, odrobine zagadkowa. Warta poznania.

Moja ocena: -5/6
Autor: Amy Meredith
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2011
Seria: Cienie
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga