19 wrz 2013

"CISZA"

Autor: Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 2011
Seria: Szeptem


Cisza" to trzecia część cyklu Szeptem, która mnie najbardziej przywoływała. Jej magia kusiła mnie jeszcze zanim zdecydowałam się zapoznać z serię.
Mój apetyt, na książkę, wzmocniła część druga, która przypadła mi do gustu. Niestety po zapoznaniu się  z trzecim tomem, poczułam rozczarowanie.


Nora zostaje porwana, a gdy wraca do domu, okazuje się, że ma amnezje i nie pamięta kilku miesięcy ze swojego życia. Mama i przyjaciółka nie ułatwiają dziewczynie życia, ponieważ zatajają przed nią wiele istotnych faktów. Scott jest jedynym ogniwem, które łączy Norę ze światem aniołów i zapomnianym życiem
Czy nora przypomni sobie Patcha? Czy miłość tym razem okaże się silniejsza ?

Treść:  Tym razem autorka troszkę namieszała w wydarzeniach, jednak nie stworzyła ciekawej historii. Poprzez  wymazanie pamięci bohaterki, autorka wraca do wydarzeń z poprzednich części. Oczywiście jest kilka znaczących momentów, które posuwają wydarzenia do przodu, ale nie są one zbyt odkrywcze. Najcenniejszym etapem jest zakończenie, które jednak zaskakuje.
Wątek miłosny, na którym głownie składa się opowieść jest odsunięty na drugi plan, aczkolwiek ma znaczenie...

Akcja; Tempo akcji tak jakby zwolniło, a autorka momentami pisała bez pasji. Powrót do  tego co było, jakoś nie przyśpieszało wydarzeń. Większość wydarzeń skupia się na tym co Nora pamięta, czy sobie przypomina. Niestety nie czułam tych zwrotów, co w poprzednich tomach. Brakowało mi emocji, adrenaliny, niedomówień, które wprowadzają czytelnika w wir, z którego trudno się wyrwać.

Język, styl : nie uległ zmianie. Czytanie jest lekkie, aczkolwiek mniej wciągające. Plusem jest to, że nie nudzi, a styl autorki nie męczy czytelnika.

Emocje; Ten tom okazał się dla mnie bardzo skromny pod względem emocjonalnym. Co jedynie czasem bohaterka mnie drażniła. Nie czułam tej więzi z bohaterką, co wcześniej.

"Cisza" jest tomem, po którym spodziewałam się wiele, jednak tego nie dostałam, Pomimo nowych wątków, ciągle mi czegoś brakowało. Po skończeniu czytania odczułam niedosyt jak i lęk przed sięgnięciem po ostatni tom.

moja ocena +4/6


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga