9 wrz 2013

"HISTORIA CARRIE"

Autor: Molly Weatherfield
Wydawnictwo: Czarna Owca
Premiera: 2013
Seria: Czerwona seria


"Historia Carrie" jest to jedna z książek erotycznych, która powiększa kolekcję lektur z Czerwonej serii, i która mnie najbardziej zaszokowała.


Carrie otrzymuje nietypową propozycję - ma zostać niewolnicą i służyć swojemu panu. Jako że pociąga ją literatura erotyczna, nie ma oporów, aby poddać się fantazjom seksualnym swojego pana. Jednak przeżywa szok, gdy rzeczywistość okaże się bardziej perwersyjna niż fikcja.


Carrie jest typem bohaterki, których nie lubię w literaturze. Pomimo swojej inteligencji  potrafi poddać się całkowicie władzy innych. Jest w stanie znieść poniżenie, bicie i wiele innych rzeczy. Jej pragnienie zaznania rozkoszy poprzez przemoc jest jedną ze słabości, której nie potrafi przełamać, a wręcz czuje coraz większy niedosyt.
Postawa głównej bohaterki drażniła mnie od samego początku i nie potrafiłam zburzyć muru, który powstał na początku poznawania losów Carrie.

Jeśli chodzi o opisy scen erotycznych, nie są zbyt bulwersujące, wulgarne czy specjalnie dopracowane. Raczej są to wzmianki "co i jak". Jednak treść zawiera inne bardziej szokujące, niosące oburzenie sceny. Fantazje erotyczne są normalnym stanem rzeczy, jednak przeniesienie co niektórych do rzeczywistość może budzić niesmak...

Pomijając szokujące sceny - czytanie powieści jest lekkie. Język nie należy do szczególnie literackich, ale nie jest też prosty i młodzieżowy. Niezbyt duża ilość wulgarnych słów także stwarza bardziej przyjazny klimat. Opisy są zróżnicowane. Jedne są bardziej dopracowane, a inne tylko przypominają "szkic".
Całościowo treść skupia się na wątku erotyczno-fantazyjnym. Nie ma rozwinięcia innej historii, która poprzez sceny erotyczne nadaje pikanterii opowieści. Jest kilka wzmianek o bohaterce i jej wcześniejszym życiu, ale to tylko epizody.

Tak jak wspomniałam na wstępie "Historia Carrie" jest powieścią, która mnie zaszokowała. Czytanie pewnych scen wzbudzało u mnie niesmak. Mam bardzo mieszane odczucia względem książki. Ja raczej nie pokuszę się, aby ją kiedyś jeszcze raz przeczytać, ale nie mogę stwierdzić, czy innym osobom treść nie podejdzie do gustu.

Moja ocena 3/6

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa:13 komentarzy:

 1. Raczej się nie skuszę na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki, które wzbudzają tyle różnych uczuć. Jestem zainteresowana. Ciekawe co to za fantazje erotyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam za sobą naprawdę wiele powieści erotycznych, więc podejrzewam, że ta historia nie zaszokowałaby mnie. Jednak na razie chyba zaczynam czuć przesyt tego typu literaturą. Zrobię sobie przerwę, ale później pewnie sięgnę po "Historię Carrie".

  OdpowiedzUsuń
 4. Niby rzadko coś takiego czytam, a jednak jest coś, co mnie zainteresowało w tej książce... Może się rozejrzę z czystej ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie, nie, zdecydowanie nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fakt mimo, że pierwszą młodość mam już za sobą i dójkę dzieci na koncie, to ta lektura nie tylko momentami nie tylko mnie szokowała, ale i przerażała, choć mimo to cieszę się, że ją odkryłam

  OdpowiedzUsuń
 7. No to chyba nie zacznę mojej przygody od tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już sam tytuł mnie odrzuca :c

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej nie mój typ. Zmylona imieniem na okładce uznałam, że to coś w stylu mistrza Kinga, ale niestety;( Trudno, przynajmniej jestem ostrzeżona;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Osobiście książki erotycznr mnie nie interesują.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zostałaś nominowana do Liebster Blogger Award.
  http://pomiedzyzycieaksiazkami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga