20 lip 2012

Przeznaczona - Cast P.C., Cast Kristin


Przeznaczona

Wydawca: Książnica
 Numer wydania: I
Data premiery: 2012-06-27
 Język wydania: polski

 
‘Przeznaczona”, to kolejna część cyklu Dom Nocy, pisanego przez duet( matkę i córkę) P.C Cast i K. Cast. Gdy rozpoczynałam przygodę z cyklem nie spodziewałam się tak długiej serii. Tak więc ciągnę ją dalej, ale jest, to coraz trudniejsze.
Zoey i jej przyjaciele wracają na naukę do Domu Nocy w Tulsie, jednak mieszkają w tunelach. W szkole dzieje się coraz więcej złego. Czerwoni adepci na rozkaz Neferet, także wychodzą z ukrycia. Na uczelni pojawia się także dziwna postać – Aurox, który jest sługą Neferet, zrodzonym z ofiary i ciemności.
 Zoey przechodzi trudny okres po śmierci mamy, pragnie sprawiedliwości. Z pomocą przychodzi kapłanka, która ma moc komunikowania się ze śmiercią. Jednak, aby odkryć prawdę trzeba odprawić rytuał oczyszczenia, ale nie taki jak Zoey odprawiała wcześniej.
Kolana nie może pogodzić się ze zmianą syna, a Rephaimowi grozi niebezpieczeństwo.

W tej części pisarki wprowadziły nową postać Aurxa – mutanta, sługusa Neferet, który okazuje się niedoskonałym osobnikiem, stworzonym przez niedoskonałą ofiarę. Osoby, które czytały wcześniejszą część wiedzą o co mi chodzi. Ci co nie czytali muszą nadrobić zaległości.
W tej części lepiej poznajemy przeszłość Shaunee – jednej z duchowych bliźniaczek.
Kolana jest także postacią, która uległa przemianie – to mnie zaskoczyło.
I na tym kończą się nowości przygotowane dla czytelnika.

Akcja toczy się bardzo powoli, ciągle autorki piszą o tym samym. Połowa książki przy-nudza, ciekawsza akcja rozpoczyna się w drugiej jej części.
 Pewnym plusem jest brak konfliktów miłosnych Zoey. Prawie wszyscy są już sparowani. Wydaje mi się, że cykl pisany jest na siłę. Brakuje jakichkolwiek powiewów świeżości.
W każdej części ktoś ginie, a ktoś inny przychodzi, po za tym nic się nie zmienia.

W „Przeznaczonej” nie ma już wielkich wzlotów, są raczej upadki. Wydaje mi się, że duet pisarski powinien już zakończyć tworzenie kolejnych części, ponieważ one zaczynają już męczyć, a nie zaciekawić.
Początkowe części były ciekawe i wciągające, obecne są coraz gorsze.


Tak na marginesie w necie czytałam, że ponoć cykl został przedłużony do 12 części. Nie wiem czy będę w stanie przeczytać resztę.


Osoby, które pragną zapoznać się z nowościami wydawniczymi, zapowiedziami, recenzjami i opiniami internautów zapraszam do odwiedzenia strony  UPADLI.PL


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga