5 lut 2015

TRZY TYGODNIE Z MOIM BRATEM

Autor: Nicholas Sparks, Micah Sparks
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 2013 (wydanie II)
Dziś przychodzę do Was, z krótką recenzją nietypowej książki Nicholasa Sparksa "Trzy tygodnie z moim bratem".


Nicholas Sparks przyzwyczaił mnie do swoich powieści obyczajowych, w których bohaterowie muszą zmierzać się z trudnościami losu. Po utworze "Trzy tygodnie z moim bratem" też spodziewałam się czegoś podobnego. Jakie było moje zaskoczenia, gdy książka okazała się historią dotyczącą samego autora.

Otóż Sparks podzielił powieść na dwa przemiennie łączące się etapy. Jeden opisuje podróż dookoła świata, jaką przebył w przeciągu trzech tygodni, wraz ze swoim bratem. Opisuje jakie zabytki i miejsca ich zachwyciły, co ich rozczarowało i jak cała podróż wpłynęła na nich.
Drugi etap powieści to wspomnienia Sparksa dotyczące jego dzieciństwa, rodziny i jak osiągnął sukces. Nie będę ukrywać, że przeszłość Sparksa bardzo mnie zaciekawiła.

Dzięki powyższej powieści dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy o Sparksie. Teraz pisarz wydaje mi się bardziej przystępną osobą. Do tej pory uważałam, że jego życie było łatwe a sukces przyszedł lekko. Jak się okazało Sparks w swoim życiu przeżył wiele trudności, zmagał się z problemami, o których nie miałam pojęcia, a także przeżył śmierć najbliższych mu osób.

Czytając powieść dowiedziałam się także kto zainspirował Sparksa do napisana "Pamiętnika" - książki, która skradła serca tysiącom czytelników.  O kim myślał pisząc "Jesienną miłość", "List w butelce" czy "Na ratunek". Dodatkowo autor udostępnia zdjęcia ze swoich albumów.

Po zapoznaniu się z treścią książki "Trzy tygodnie z moim bratem" nie dziwię się już, że powieści autora są takie życiowe i pokrzepiające.

Tak więc jeśli jesteście fanami twórczości Sparksa, lub pragniecie bliżej poznać pisarza, który od biedaka stal się milionerem - zachęcam  sięgnięcie po książkę.


Książka bierze udział w wyzwaniu:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga