5 lut 2015

TRZY TYGODNIE Z MOIM BRATEM

Autor: Nicholas Sparks, Micah Sparks
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 2013 (wydanie II)
Dziś przychodzę do Was, z krótką recenzją nietypowej książki Nicholasa Sparksa "Trzy tygodnie z moim bratem".


Nicholas Sparks przyzwyczaił mnie do swoich powieści obyczajowych, w których bohaterowie muszą zmierzać się z trudnościami losu. Po utworze "Trzy tygodnie z moim bratem" też spodziewałam się czegoś podobnego. Jakie było moje zaskoczenia, gdy książka okazała się historią dotyczącą samego autora.

Otóż Sparks podzielił powieść na dwa przemiennie łączące się etapy. Jeden opisuje podróż dookoła świata, jaką przebył w przeciągu trzech tygodni, wraz ze swoim bratem. Opisuje jakie zabytki i miejsca ich zachwyciły, co ich rozczarowało i jak cała podróż wpłynęła na nich.
Drugi etap powieści to wspomnienia Sparksa dotyczące jego dzieciństwa, rodziny i jak osiągnął sukces. Nie będę ukrywać, że przeszłość Sparksa bardzo mnie zaciekawiła.

Dzięki powyższej powieści dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy o Sparksie. Teraz pisarz wydaje mi się bardziej przystępną osobą. Do tej pory uważałam, że jego życie było łatwe a sukces przyszedł lekko. Jak się okazało Sparks w swoim życiu przeżył wiele trudności, zmagał się z problemami, o których nie miałam pojęcia, a także przeżył śmierć najbliższych mu osób.

Czytając powieść dowiedziałam się także kto zainspirował Sparksa do napisana "Pamiętnika" - książki, która skradła serca tysiącom czytelników.  O kim myślał pisząc "Jesienną miłość", "List w butelce" czy "Na ratunek". Dodatkowo autor udostępnia zdjęcia ze swoich albumów.

Po zapoznaniu się z treścią książki "Trzy tygodnie z moim bratem" nie dziwię się już, że powieści autora są takie życiowe i pokrzepiające.

Tak więc jeśli jesteście fanami twórczości Sparksa, lub pragniecie bliżej poznać pisarza, który od biedaka stal się milionerem - zachęcam  sięgnięcie po książkę.


Książka bierze udział w wyzwaniu:

13 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tej książce, ale postaram się poznać ją bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze, to jakoś nigdy nie miałam okazji, a może i chęci, żeby przeczytać Sparksa, raczej nie mój gust i tę książkę też pewnie sobie odpuszczę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic jeszcze nie czytałam tego autora. Moja koleżanka jest za to jego wielką fanką i próbuje mnie namówić , abym dała mu szanse.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy jego przedstawiona historia przypadłaby mi do gustu, ale kto wie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś nie potrafię przekonać się do twórczości Sparksa, każdy tyle o nim mówi, pisze a ja nie,c jestem sparksoodporna:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Najpierw wolę skupić się bliższym poznaniu twórczości Sparksa, bo jak dotąd przeczytałam tylko jedną jego książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hańba mi! Nie przeczytałam jeszcze żadnej książki tego autora. Jak się kiedyś dobrze zaznajomię z jego twórczością, to przeczytam również jego historię.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie dla mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam może z pięć książek Sparksa. Bardzo mi się spodobały. Jednak najpierw przeczytam jeszcze kilka i wtedy z chęcią zapoznam się z tą.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakoś nigdy jeszcze nie czytałam nic tego autora. Mam nieodparte wrażenie, może mylne, że nie przekonam się do takich "babskich" książek. :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Może wreszcie nadszedł czas, abym trochę zapoznać się z twórczością Sparksa, chociaż z racji tego, że ja wolę mocniejsze książki, to obawiam się, że do gusty mi nie przypadnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem fanką Sparksa, ale z niewiadomych mi powodów odkładam zapoznanie się z "Trzy tygodnie z moim bratem". Zawsze jest tak, że nasze wyobrażenia o autorze ulubionych książek są sprzeczne z tym, kim ta osoba jest naprawdę. Chyba nie chcę się rozczarować.
  Pozdrawiam! :)
  ~Gaviota

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga