21 mar 2015

DAMĄ BYĆ

Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Egmont.pl
Premiera:23 03.2015
Gatunek: Poradnik

Zofia Stanecka, autorka książek o Basi, tym razem zaprezentowałam poradnik savoir vivre’u, który uczy, jak być damą i bawi zarazem.Jula i Pola to siostry. Jula stara się być w stu procentach damą, natomiast jej siostra Pola raczej woli być tygrysem. Dziewczynki razem się bawią, chodzą na urodziny, do teatru czy na bal, Jula zawsze stara się być elegancka i poważna, natomiast Pola bardzo jej to utrudnia.

"Damą być" to krótka, ale przezabawna książeczka. Autorka opisuje sytuacje, które miały miejsce w domu dziewczynek oraz starania rodziców, aby wytłumaczyć córeczkom zasady dobrego zachowania. 
Pola to dziewczynka, którą trudno ujarzmić, ma głowę pełną pomysłów oraz pytań. Zachowaniem potrafi wywołać zawstydzenie i szok rodziców.

Jako że książeczka jest poradnikiem dla dzieci, dlatego też Stanecka tworzy krótkie rozdziały, w których przedstawia dzieciom jak przygotować się do teatru, na plaże, w góry, na bal czy urodziny kuzynki. Każdy rozdział podsumowany jest w sposób obrazkowy z wpisanymi zasadami, "Co dama może robić, a czego nie powinna."

Oprawa graficzna zasługuje na plus. Twarda okładka, duży rozmiar książeczki oraz czcionki, zabawne i barwne obrazki.

"Damą być" jest rewelacyjną pozycją dla dziewczynek, które pragną nauczyć się kulturalnego zachowania. Książeczkę polecam przede wszystkim małym kobietkom, ale rodzice też powinni ją przeczytać. Utwór jest utrzymany z wesołą nutką w tle.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: Egmont

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Klucznik
Przeczytam tyle ile mam wzrostu. - 1.3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga