15 lip 2016

ZAPOMNIJ ZE MNĄ tom 1 i 2

Autor: J.Lynn (J.L.Armentrout)
Wydawnictwo: Amber
Premiera:  2015
Cykl: Czekam na ciebie 4.1/4.2
Stron: 233/249

J.L Armentrout to jedna z moich ulubionych pisarek. Lubie sięgać zarówno po jej powieści z gatunku fantastyka jak i z trendu New Adult - które tworzy pod pseudonimem  jako J.Lynn.
Kolejnymi utworami, którymi się zainteresowałam są "Zapomnij ze mną" tom 1 i 2.
Obie książki opisują historię Roxy i Reesie.Roxy od młodych lat podkochuje się w Reesie, jednak przez lata łączy ich tylko przyjaźń. Sprawa komplikuje się, podczas jednego wieczoru, gdy Roxy odwozi pijanego Reese do domu.
Gdy Reese budzi się rano i widzi u boku Roxy jest przekonany, że spędzili ze sobą noc...Jego zachowanie nie podoba się Roxy i po tym dniu dziewczyna przez wiele miesięcy unika Reese.
Po tym czasie nadchodzi przełamanie, gdy Reese informuje Roxy iż chłopak, który skrzywdził jej przyjaciela wychodzi na wolność.
Stosunki Roxy i Reese zaczynają się ocieplać, jednak czy prawda o nocy sprzed kilku miesięcy nie zniszczy ich  odbudowujących się stosunków?
Jakby tego było mało wieczorami dochodzi do napaści na młode dziewczyny. U Roxy w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, w końcu okazuje się, że jest prześladowana przez nieznanego napastnika. Jej życie może być zagrożone.

Roxy to młoda i bardzo utalentowana dziewczyna. Jej pasją jest malarstwo. Pracuje jako barmanka i to zajęcie daje jej satysfakcję. Jednak pomimo prób nie potrafi znaleźć sobie partnera życiowego. Dodatkowo tragedia, która dotyczy jej przyjaciela z dzieciństwa uniemożliwia Roxy cieszyć się życiem, gdyż zżera ją poczucie winy.
Reese jest policjantem, wcześniej służył w wojsku. Jako policjant miał załamanie, gdy zabił młodego chłopaka. Od lat znał Roxy i  do pewnego czasu nie zdawał sobie sprawy, że jest w niej zakochany. Gdy to sobie uświadomił, doszło do feralnej nocy.
Roxy i Reese będą musieli poradzić sobie z poczuciem winy, z niedomówieniami oraz prześladowcą dziewczyny. Ale czy przez to ich związek będzie miał przyszłość.

Obie książki czyta się szybko, gdyż twórczyni potrafi przykuć uwagę czytelnika. Początkowo poznawanie losów bohaterów jest fascynujące i pełne emocji. Niestety później miałam wrażenie, że opowieść robi się naciągana i zbytnio wygładzona. Także w mniejszym stopniu odczułam emocje, które początkowo były bardzo intensywne.
Kreacja bohaterów jest na plus. Bardzo szybko Roxy jak i Reese obdarzyłam sympatią. Poznawanie ich losów jest  bardzo wciągające.

Największym minusem są sceny łóżkowe, które wymagają poprawy, lepszego dopracowania. Twórczyni przedstawiła je dość...osobliwie, ale nie namiętnie.

W trakcie czytania odczuwa się miłosną atmosferę, ale także budzą się inne odczucia jak smutek czy niepokój. Niestety pomimo ciekawego klimatu, sympatycznych bohaterów obie książki są słabsze od wcześniejszych utworów tego cyklu. 
W "Zaczekaj na mnie" tom 1 i 2 brakuje pasji, komplikacji, które wzbudzają emocje. Tom pierwszy jest lepiej dopracowany, bardziej efektowny, natomiast część druga jest zbytnio wygładzona, wyidealizowana, mniej emocjonująca.

Jakby nie patrzeć, pomimo wad czytanie obu książek było szybkie, lekkie, relaksujące. I choć pogubiłam się już w kolejności tomów, nadal planuje uzupełniać i nadrabiać czytanie poszczególnych części tego cyklu, gdyż autorka ma potencjał, który zazwyczaj wykorzystuje w stu procentach.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga