18 cze 2017

SPRAWY DO ZAPOMNIENIA

Autor: Courtney C. Stevens
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2016
Stron: 271

[...]Czasem konieczna jest podróż, żeby pozwolić komuś się pokochać. A czasem kończy się na zakochaniu w sobie samej. Miałam jeszcze kawał drogi przed sobą, ale...[...]*

Sadie była wesołą, lubiącą zabawę i niebezpieczeństwo nastolatkę. Miała wspaniałych przyjaciół, chłopaka. Wszystko zmieniło się, gdy zdarzył się wypadek. Trent najlepszy przyjaciel Sadie zginął na miejscu, Sadie wyleciała przez szybę samochodu i na jej ciele oraz twarzy zostało wiele blizn. Max stracił głos...Sadie nie potrafi wybaczyć Ginie i Grayowi, gdyż oni mieli wiele wspólnego z spowodowaniem wypadku, w którym tak wiele osób ucierpiało.
Przez rok Sadie odizolowała się od ludzi, świata.Nie chała, aby ludzie oglądali ją oszpeconą, ale chciała dalej żyć normalnie. Dlatego stworzyła listę rzeczy, które ułatwią jej powrót do ludzi. Dużą pomoc otrzymuje od Maxsa, młodszego brata Trenda, który wrócił do rodzinnego domu po roku nieobecności.
Czy Sadie przebaczy Ginie i Grayowi? Czy nastolatka pogodzi się ze śmiercią przyjaciela? Czy pozwoli sobie na nową miłość?

"Sprawy do zapomnienia" to powieść o miłości, stracie, tęsknocie, przebaczeniu, przyjaźni i kłamstwach. To utwór, który porusza ważne i trudne zagadnienia.
Często kogoś tracimy, czasem żałoba trwa krótko czasem długo. W przypadku Sadie, głównej bohaterki powieści,  żałoba trwała długo, za długo,  ale była tak długa, gdyż nastolatka nie chciała przebaczyć...bała się przebaczać, gdyż sama też coś ukrywała. W sumie gdybym była na miejscu bohaterki nie wiem jak bym postąpiła. Nastolatka przeszła trudne chwile, ale jej ostateczna postawa była na plus.
Czasem mało kłamstwa potrafią wywołać wiele bałaganu.

Sięgając po powieść nie spodziewałam się, że fabuła tak mocno wciągnie mnie do swojego świata. Może i treść nie jest idealnie dopracowana a bohaterowie cudownie wykreowani, to jednak opisane wydarzenia mają w sobie iskrę, która powiększ się z każdym rozdziałem.
W fabule ukryte są też tajemnice, które autorka odkrywa z czasem. Dość ciekawe są to sekrety i zaskakujące. Jeśli będziecie sugerowali się podpowiedziami pisarki, gorzko się rozczarujecie. Trzeba poznać fabułę do końca i nie wyciągać pochopnych wniosków.

Na pewno zabrakło mi większych emocji w trakcie czytania. Jakoś tak podłoże emocjonalne spało sobie smacznie.
 Autorka stworzyła smutną historię, jednak zaopatrzyła ją w pozytywne argumenty i w efekcie powieść jest pouczająca, ale nie dołująca.
Literatka nie ułożyła wydarzeń chronologicznie. Akcja powieści toczy się już rok po wypadku, ale co się działo przed feralnym zdarzaniem dowiedziałam się dzięki meilom pisanym przez Sadie. 

Literatka pisze prostym, lekkim stylem. Pomimo że twórczyni skorzystała z dość powszechnego schematu literackiego, to jednak przekształciła go na swoją korzyć.

"Sprawy do zapomnienia" to powieść warta uwagi. Może nie jest to książka godna "arcydzieła", ale ma wiele plusów. Czyta się ją szybko, z zaciekawieniem, czasem mimochodem zapada się w zadumę.
Jeśli o mnie chodzi, książka zaskoczyła mnie na plus.

cytat. str 271, wyd, 2016, wydawnictwo Amber.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga