22 sie 2018

BAD BOY`S GIRL

Autor: Blair Holden
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: luty 2018
Cykl: Bad Boy''s Girl (tom 1)
Stron: 424

W tej chwili potrzebuje wiadra zimnej wody, wylanej mi na głowę...Emocje szaleją...jestem zachwycona i zirytowana - autorka zaserwowała mi pakiet 2 w 1. Zachwyciła mnie romantyczna i komediowa odsłona powieści...Zirytowało i wywołało białą gorączkę zakończenie - najgorsze z możliwych. Mam ochotę krzyczeć DLACZEGO autorka na zakończenie wbija nóż w plecy?

Poznaj Tessę, która kiedyś była pulchna, miała przyjaciółkę Nicolę, kochała się w Jasonie i miała swojego prześladowcę Cole`a...
Mijają lata Tess traci zbędę kilogramy, Nicola staje się jej wrogiem, Jason chłopakiem byłej przyjaciółki a Cole ląduje w szkole wojskowej. 
Tessa przez cztery lata jest wyrzutkiem do czasu ostatniej klasy, gdy do jej życia wraca Cole.
Początkowo Tessa jest przerażona powrotem swojego prześladowcy, ale okazuje się, że Cole jest inny. Dba o Tess, opiekuje się nią i próbuje jej coś udowodnić... 
Cole poprzez swoje zachowanie otwiera oczy Tess, ale nic nie jest proste ani łatwe...trzeba najpierw pokonać trudności?
Czy Tessa i Cole dadzą radę je pokonać? A może okażą się za trudne dla tak młodych i zagubionych osób?

Fabuła jest rewelacyjna...trochę cukierkowa, ale w dobrej i wyważonej ilości. Bardzo komediowa, wiele razy uśmiech gościł na moich ustach. Po prostu nie ma szans się nie roześmiać.
Para głównych bohaterów to cudowny duet, który nie może się bardziej od siebie różnic...ale różnice się przyciągają więc super do siebie pasują. Pokochałam ich, aczkolwiek nie są idealni. Popełniają błędy, sprawiali, że miałam ochotę krzyczeć i rzucać książką...

...i wszystko byłoby dobre, gdyby nie zakończenie. Zakończenie, którego się spodziewałam a jednak poczułam jak autorka wbija nóż w plecy i kończy w najokropniejszym i najgorszym momencie. Właśnie finał powieści sprawił, że książka z rewelacyjnej spadła na bardzo dobrą.
Całość czyta się szybko. Literatka ma niesamowicie lekkie pióro, dodatkowo ma poczucie humoru oraz dar do ożywiania postaci, które powołuje do literackiego życia. 
Autorka nie wykazała się zbytnią kreatywnością, ale w bardzo dobry sposób wykorzystała znany schemat.

Powieść wywołuje całą gamę emocji. Od tych delikatnych po te wywołujące furię. Fabuła wciąga niesamowicie, choć nie jest bez wad. Pisarka czasem tworzy wątki, które nie wiem do czego były jej potrzebne. Pomijając jednak te małe zgrzyty całość jest wręcz cudownie relaksująca, odrywająca od realizmu i pozwalająca pobujać w obłokach...
...ale nim sięgnę po kontynuację, muszę ochłonąć. Czytanie książek jednym ciągiem, nie wyjdzie mi na dobre, więc minie trochę czasu, nim kolejny raz wkroczę do świata bohaterów.

"Bad Boy`s Girl" to bardzo romantyczna z gorzkim posmakiem powieść, którą czyta się błyskawicznie, na jednym wdechu. Idealna powieść, aby odlecieć na kilka godzin. Mała ambitna, ale wytykająca wiele błędów ludzkości.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga