17 sty 2019

PODNIEBNA PIEŚŃ

Autor: Abi Elphinstone
Wydawnictwo: Wilga
Premiera; 16 styczeń 2019
Stron: 318


Ludzie od wieków pragną władzy, urody, bogactwa i nieśmiertelności. Dla tych rzeczy są gotowi oddać wszystko, zniszczyć każdego...Odpornymi na zdobycie tych rzeczy są dzieci, istoty czyste i wierzące w magię...


Flint to młody wynalazca, który wyrusza aby uwolnić matkę a ratuje Eskę - dziewczynkę uwiezioną przez Królową Lodu. Władczyni potrzebuje jej głosu, gdyż dzięki niemu jest w stanie otrzymać nieśmiertelność.
 Królowa uwięziła wszystkich dorosłych, dzieci jednak ukryły się bardzo skutecznie i planują powstanie i ratunek rodziców...niestety sama broń to za mało. Muszą ponownie uwierzyć w magię Erkenwald, zjednoczyć się z innym plemieniem i wspomóc Eskę - czy będą do tego zdolni?

Od dziecka człowiek najszybciej uczy się słuchając baśniowo-bajkowych historii - taką właśnie opowieścią jest "Podniebna pieśń", która jest ciekawą historią a zarazem uczy - nie tylko dzieci, ale i starszych.

Głównymi bohaterami jest dwoje dzieci, które muszą podjąć się trudnego zadania - muszą pokonać Królową Lodu i uratować swoich rodziców. Eska musi także przypomnieć sobie kim jest i dlaczego jej głos jest ważny. Bohaterowie muszą uwierzyć w magię, o której zapomnieli dorośli, gdyż czasem do walki potrzeba innych rzeczy niż tylko broń.

Fabuła toczy się w szybkim tempie. Nie ma czasu na znużenie, ponieważ przez cały czas autorka serwuje bohaterom zadania, przeszkody, którym muszą stawiać czoła. Pokazuje także jak łatwo zjednoczyć sobie przyjaciół oraz wrogów. Poprzez dziecięce postacie otwiera oczy na bezinteresowną miłości, oddanie, przyjaźń. Pokazuje, aby się nie podawać i dążyć do celu, do końca.

"Podniebna pieśń" jest ciekawą, pouczającą historią, która przenosi czytelnika do krainy zimnej, przepełnionej smutkiem, tęsknotą ale i walecznymi bohaterami. Historię czyta się ekspresowo, gdyż autorka pisze prostym, zrozumiałym dla młodych czytelników stylem.
Opowieść jest wielopokoleniowa, gdyż dorośli także odnajdą w niej wartości na które warto zwrócić uwagę, o których warto sobie przypomnieć.
Może nie jest to opowieść równa  "Opowieści z Narnii", choć klimat jest podobny -  ale jest godna uwagi.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Grupie Wydawniczej Foksal


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga