29 kwi 2020

BEZTROSKI KSIĄŻĘ - Nora Roberts

Książę Bennett de Cordina prowadzi barwne i bogate życie towarzyskie, nieustannie trafia na pierwsze strony gazet. Jest wytrawnym kolekcjonerem niewieścich serc – jego czarowi ulegają bez wyjątku wszystkie kobiety. Miłosne podboje traktuje niefrasobliwie, dla niego to tylko pasjonująca gra. Aż do dnia, w którym spotyka elegancką i tajemniczą lady Hannah Rothchild. Jej niedostępność potęguje zainteresowanie Bennetta…[opis wydawcy]

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Premiera: marzec 2020
Stron: 256
Cykl:  Księstwo Cordiny (tom 3)


Nora Roberts to jedna z najbardziej znanych pisarek, dlatego jej książki dość często są wznawiane. Niestety często pod innymi tytułami. Tym razem wydawnictwo HarperCollins Polska wznowiło i oprawiło w piękne okładki cykl opowiadający historię rodzeństwa królewskiego rodu.

Jesienią poznałam historię porwania i zakochania się Gabrielli w powieści "Księżniczka i tajny agent". Później odkryłam losy Aleksandra - następcy tronu w utworze "Książę i Arystokratka". Nadszedł czas, aby zapoznać się z opowieścią dotyczącą najmłodszego i najbardziej brycznego z rodzeństwa czyli  Bennetta.

Na samym wstępie wspomnę, że ta części podobała mi się najbardziej. Autorka oprócz skupienia się na rozwijającym się uczuciu pomiędzy Bennettem a Hannah rozwinęła jeden wątek, który ciągnie się od początku. Dotyczy to wroga rodziny królewskiej, który pragnie zemsty. W poprzednich częściach Deboque był jak duch...tylko o nim autorka wspominała, tym razem pisarka przedstawia go w całej okazałości. Przez tę postać odczuwa się lekki dreszcz niepokoju.

Bennett nie stracił nic ze swojej wesołej natury, aczkolwiek tym razem autorka pokazała go też z innej strony. Ujawniła jego drugie oblicze. Pokzazła także, że mężczyzn kusi nie tylko uroda.
Natomiast Hannah jest kobietą z dwiema osobowościami. Ta zmienność postaci uznaje za duży plus.

Powieść oprócz wątku romantycznego, który nie jest za słodki ma wątek szpiegowski, który nadaje treści pazura. Wydarzenia nie trzymają w napięciu, gdyż autorka bardzo je łagodzi, ale szybko się je poznaje.
Ogólnie powieść "Beztroski książkę" jest prosta, tylko odrobinę skomplikowana, mało tajemnicza. Utrzymana jest w podobnym klimacie jak wcześniejsze części cyklu.  
Czytanie jest szybkie, dodatkowo ten tom bardziej wciąga do swojego świata. Bohaterowie są barwni, sympatyczni. 
Klimat dość arystokratyczny, czyli lekko sztywny.

Podsumowując "Beztroski książę" to powieść na jeden wieczór. Nie wzbudza wielkiego zachwytu, ale jest szybka i lekka w czytaniu. Powieść dla osób lubiących królewskie klimaty.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa: HarperCollins Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga