11 sie 2013

Mój ulubiony bohater książkowy

Tak naprawdę nie potrafię wybrać ulubionego bohatera książkowego. Mam takich, których darze większą sympatią lub mniejszą, takich, którzy mnie drażnili podczas czytania książki, ale ulubionego chyba nie.  Czytając serie książkowe na pewno czuje się większą wieź niż z bohaterem jednotomowej powieści. Do bohaterów bajkowych czuje większy sentyment, gdyż towarzyszyli mi w pierwszych przygodach literackich.

A wy macie swoich ulubionych bohaterów książkowych?

Post pojawił się także:
Paulina
Recenzje Kiti
Milena

11 komentarzy:

 1. Ja także nie mam ulubionych bohaterów książkowych. W każdym znajdzie się dobre i złe strony i dlatego każdy jest wyjątkowy na swój sposób.

  OdpowiedzUsuń
 2. Harry Potter oraz większość bohaterów biorących udział w jego przygodach są zdecydowanie na pierwszym miejscu;) Drugie należy do innych, którzy w jakiś sposób wpłynęli na mój światopogląd, t tych jest naprawdę wielu;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że mam. Jakże by inaczej :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Trudo wybrac, jest ich tak wiele, ale podam kilka przykladów: Snape, Harry Potter, Hermiona, Ron (ogólnie wszystkie postacie z HP) no i Katnniss z 'Igrzysk Śmierci'.

  OdpowiedzUsuń
 5. moim zdaniem jeśli nie potraficie wybrać ulubionego bohatera książkowego, to jeszcze nie natknęliście się na godnego tego zaszczytnego tytułu :D moja ulubiona bohaterka? oczywiście Scarlett O'Hara.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja uwielbiam Myrona i Wina oraz z innych powieści Harry'ego Hole.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja niestety nie potrafię sprecyzować ulubionego bohatera.

  OdpowiedzUsuń
 8. ja stawiam na Rhetta Butlera i Scarlett O'hara :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też zdecydowanie nie mogłabym wybrać, tyle książek za mną, że nie sposób byłoby wspomniec o wszystkich znaczących postaciach ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. W każdej książce znajdzie się ktoś kogo lubię bardziej, nie potrafię jednej osoby wybrać :)

  OdpowiedzUsuń

Trzymałem szczęście za ogon; wyrwało się, zostawiając mi w ręku pióro, którym piszę...Stanisław Jerzy Lec
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne lub powtarzające się komentarze będą usuwane.Anonimowych komentatorów proszę o wpisanie imienia, inaczej komentarz usunę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kursory na bloga